Smutné narozeniny Marty Kubišové: Jsem izolovaná bez lidí, nesmí ke mně ani dcera, prozradila

Marta Kubišová má obavy z koronavirové infekce
Marta Kubišová má obavy z koronavirové infekce
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 10. 2020

Bojovnice za svobodu Marta Kubišová (77) bude v neděli o rok starší. Ovšem nepůjde o narozeninovou oslavu, jak je zvyklá. Kvůli obavám o zdraví v souvislosti s koronavirem se izolovala od ostatních. "Do neděle ke mně nesmí ani dcera, mám strach z nákazy," prozradila pro ŽivotvČesku.cz legendární umělkyně.

Sílící koronavirová epidemie odřízla řadu seniorů od světa. Mají obavy, aby s nebezpečným onemocněním neskončili ve špitále. Mezi nimi je i Marta Kubišová, která patří do rizikové skupiny a světu se aktuálně vyhýbá.

"Jsem zavřená doma a nikdo ke mně nesmí. Jen dcera Kateřina mi nosí jídlo, ale to je všechno. Mluvíme spolu jen po telefonu. Strach mám jako většina starších lidí, takže své narozeniny, které mám v neděli, oslavím bez lidí. Jen v neděli ke mně bude smět dcera, ale do té doby má utrum," řekla pro ŽivotvČesku.cz žena, jejíž skladbu Modlitba pro Martu zná celý národ.

Národem milovaná umělkyně ale věří, že dojde k oslavě alespoň s koncem roku.

"Věřím, že epidemie do konce roku ustoupí a pak to společně s přáteli oslavím. Do té doby ale nechci nic podceňovat. Zdraví má člověk jen jedno," dodala pro ŽivotvČesku.cz Marta Kubišová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.