Smutné výročí a záplavy květin. Před dvěma lety zahynul Jan Kočka ml., při nehodě usmrtil řidiče

Pohřeb Jana Kočky mladšího v pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně
Pohřeb Jana Kočky mladšího v pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 9. 2020

Uplynuly přesně dva roky od tragické dopravní nehody, při níž zemřel Jan Kočka mladší (†28), člen rodinného klanu slavných Kočkových. Spolu s ním havárii nepřežil ani řidič protijedoucího vozidla.

Dálnice D11 se před dvěma lety stala osudnou Janu Kočkovi mladšímu, který se střetl s nákladním autem. Tragická nehoda ukončila nejen život mladého člena známé rodiny provozující Matějskou pouť v Praze, ale také nevinného řidiče, který seděl za volantem dodávky. Policie později přišla na to, že za smrtelnou nehodu mohlo nebezpečné spojení alkoholu a omamných látek, které se u Jana Kočky mladšího prokázaly z toxikologického vyšetření.

Pod vlivem opilosti a účinků drog najel po 4. hodině ráno se svým luxusním terénním Mercedesem G do protisměru na 32. kilometru dálnice D11 vedoucí mezi Hradcem Králové a Prahou. Čelně se střetl s dodávkou a při vážné nehodě na místě zemřel. Zraněním podlehl i řidič nákladního vozidla, který měl být stejný ročník jako samotný viník. Podle některých svědků došlo během neštěstí dokonce k výbuchu vozidel.

Dva roky po tragické události zaplavily hrob Jana Kočky mladšího čerstvé květiny a rodina se smutkem vzpomíná na milovaného syna a člena rodiny. Ten je pohřben na Olšanských hřbitovech a jeho poslední rozloučení se tehdy neslo v duchu pompéznosti a smutečních oslav, které rozdělily veřejnost na dva tábory. Mnozí projevili nesouhlas s takovým velkolepým pohřbem člověka, který způsobil smrtelnou nehodu a ztrátu jiného mladého života, nad kterým bude navždy truchlit rodina zesnulého řidiče.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.