Sněhová kalamita v Česku: Hasiči museli evakuovat cestující z vlaku. Na silnicích kolabuje doprava

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Publikováno: 8. 2. 2021

Zhruba tři desítky cestujících museli dnes dopoledne evakuovat hasiči z rychlíku do náhradního autobusu na trati u Měrovic nad Hanou na Přerovsku. Vlak jedoucí z Přerova do Brna uvízl kvůli zamrzlému trakčnímu vedení. Hasiči s policisty zasahují v souvislosti s počasím také u několika dopravních nehod, informovala dnes ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Hasiči dnes zasahovali také u dvou dopravních nehod osobních aut v Olomouci a ve dvou případech odstraňovali spadlý strom na komunikaci v Přerově a Lipníku nad Bečvou. Další nehodu vyšetřují policisté mezi Velkou Bystřicí a Svésedlicemi na Olomoucku, uvedli policisté na dopravních informacích.
Hasiči v souvislosti s počasím vyjížděli do terénu i v neděli, na kontě mají 15 zásahů. Podle jejich mluvčí šlo hlavně o popadané stromy na vozovky a dvě dopravní nehody bez zranění, a to v Nivě a v Jeseníku, uvedla Balážová. V neděli na silnici mezi Alojzovem a Určicemi havarovalo i vozidlo správy silnic, které ošetřovalo tamní silnice.

Při vjezdu do Určic dostal řidič smyk, neovladatelné vozidlo poté poškodilo dva zaparkované osobní automobily, obrubník, sloup veřejného osvětlení a rodinný dům. Nikdo nebyl zraněn, škoda byla předběžně vyčíslena na 345.000 korun, uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.