Snímek, který dojal Česko. Ošetřovatelka Michaela prozradila, proč vzala seniorku na klín a nechala ji spát

Michaela Hrazdírova na dojemném snímku se seniorkou
Michaela Hrazdírova na dojemném snímku se seniorkou
Foto: Archiv Michaely Hrazdírové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 1. 2021

Jsou často slabí a bezbranní jako malé děti. A stejně jako malé děti také potřebují obejmout a pohladit. Českou veřejnost zaujal snímek, který ukazuje starou paní, která usíná v náručí mladé pečovatelky. "Udělala jsem to, co bylo v mých silách," řekla pro ŽivotvČesku.cz paní Michaela Hrazdírová, která prokázala obrovské lidství.

Na dojemný černobílý snímek upozornila herečka Jana Bernášková (39). "Ta fotka mě ráno úplně rozsekala. Dojala mě jako už dlouho nic. Tato paní trpí nespavostí a personál v LDN (Léčebna dlouhodobě nemocných - pozn. red.) jí chtěl pomoci, ale už nevěděli jak. Až jednu studentku na praxi napadlo, vzít si jii na klína a uspat jako miminko. Babička konečně usnula. Neuvěřitelné, jak moc jí chyběla láska. Nezapomínejte na své seniory, potřebují lásku, péči jako každý jiný. Neopouštějte je a objímejte. Covid necovid. Potřebuji lidské teplo, bezpečí a lásku, bez které se nedá žít," napsala k fotce Jana Bernášková.

Na seniory se často zapomíná. Pro někoho jsou to jen čísla ve statistikách. Ale každý senior má za sebou životní příběh, který je dobré vnímat. Redakce ŽivotvČesku.cz vypátrala tu dívku, která dokázala seniorku v domově v Šenově uspat. "Já udělala to, co bylo v mých silách," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Michaela Hrazdírová.

Udělala něco, na co každý nenajde odvahu, cit, sílu či čas. Vzala si cizí paní na klín a dopřála jí klidnou noc. A to není málo. "Já si k ní vybudovala zvláštní krásný vztah. Dlouho nespala a tak jsem ji vzala do náruče a ona po chvíli usnula. Pak každý den, když jsem odcházela ze služby, tak jsem ji pohladila a zašeptala, kdy zase přijdu do práce," dodala Michaela Hrazdírová pro ŽivotvČesku.cz.

Turisté z České republiky se budou muset nově v Chorvatsku na hranicích prokazovat covidov...

Fotka je staršího data a nemá přímou souvislost s nemocí covid-19. Ale to nehraje roli. I tak snímek nese silné poselství.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu