Sobota přinese v části republiky ochlazení. Do Česka vtrhnou bouřky, varují meteorologové

V sobotu meteorologové očekávají bouřky.
V sobotu meteorologové očekávají bouřky.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 8. 2020

Po tropickém týdnu, kdy jen v úterý spadly teploty pod třicet stupňů, vtrhne do Česka studená fronta. V sobotních dopoledních hodinách by měly na území České republiky dorazit bouřky, které sebou přinesou ochlazení.

Pro někoho znamená víkendové ochlazení doslova vysvobození. Po sérii horkých dnů, kdy se teploty pohybovaly nejčastěji kolem třicítky, se má podle předpovědi meteorologů, ochladit.

Přes den meteorologové ale ještě očekávají poměrně vysoké teploty, které budou postupně klesat. Studenější fronta by měla do Česka přijít v sobotu v odpoledních hodinách, kdy se na většině území zatáhne a začne bouřit.

"Sobota je posledním tropickým dnem letošního roku. Na Moravě a ve Slezsku bude přes den 30 až 34 stupňů Celsia. V Čechách 28 až 32 stupňů Celsia, ale od západu bude během dne docházet k ochlazování, kde se dočkáme 28 stupňů Celsia v poledne a odpoledne teploty klesnou až k 25 stupňům Celsia," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Aktuálně portál ČHMÚ má v platnosti výstrahu před vysokými teplotami a silnými bouřkami, a to od 12.00 až do 23.00 hodin.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.