Šokující přiznání: Princezna Kate se léčí s rakovinou

Kate Middletonová
Kate Middletonová
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 3. 2024

Již od poloviny ledna se spekulovalo o zdravotním stavu budoucí královny - princezny Catherine. Ta podstoupila blíže nespecifikovanou operaci břicha. Jediné, co Kensingtonský palác oznámil, bylo to, že Kate bude v rekonvalescenci do Velikonoc. Nyní však manželka prince Williama oznámila prostřednictvím videa, že lékaři po operaci objevili v jejím těle rakovinu. Kate aktuálně podstupuje chemoterapii, kterou zahájila v únoru. O šokující zprávě píší zahraniční média po celém světě a video s princeznou oblétlo svět během několika minut. Britský deník The Mirror slova princezny z Walesu zprostředkoval svým čtenářům pár minut po zveřejnění emotivního videa na sociálních sítích.

Princezna z Walesu v pátek večer oznámila, že se léčí s rakovinou. Budoucí královna v současné době podstupuje chemoterapii, která začala v únoru. Dvaačtyřicetiletá Kate byla přijata do nemocnice 16. ledna kvůli »velké operaci břicha«, která byla úspěšná. V době její operace se předpokládalo, že za jejím zdravotním problémem není rakovina, protože žádné testy přítomnost rakoviny nepotvrdily. Pooperační testy však ukázaly krutou diagnózu.

V emotivním a srdečném video prohlášení, kde potvrzuje smutnou diagnózu, Kate hovoří i o neuvěřitelně náročných měsících pro celou rodinu. Přes všechny těžkosti, kterými si populární princezna musí procházet, poskytla ve videu i naději všem, které trápí stejná zdravotní komplikace. "Pro každého, kdo čelí této nemoci v jakékoli podobě, prosím, neztrácejte víru ani naději. Nejste v tom sami," prohlásila Kate v upřímné zpovědi, o které píše i deník The Mirror.

Po králi Karlovi III. je Kate už druhá v pořadí z královské rodiny, která během pár týdnů oznámila vážný zdravotní stav. Na jejím klidu nepřidala nedávná kauza kolem upravené fotografie, kterou chtěla Kate uklidnit veřejnost, že je v pořádku. Digitálně upravenou fotografii se svými dětmi sdílela princezna na Den matek 10. března. Od té chvíle ale začali lidé paradoxně spekulovat o jejím zdravotním stavu ještě více.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.