Současná doba Jaroslava Sypala mrzí. Zejména kvůli tomu, že nevidím světlo na konci tunelu, říká o drahotě, která trápí čím dál více Čechů

Herec Jaroslav Sypal
Herec Jaroslav Sypal
Foto: Se svolením Jaroslava Sypala
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 3. 2023

Jeho specificický humor zazněl v řadě filmů, které si český divák zamiloval. Ovšem úsměv druhému dokáže vykouzlit na tváři, i když není na place. Herec a scénárista Jaroslav Sypal (64) je od narození pozitivně smýšlející člověk, který má zároveň silně vyvinuté sociální cítění. Proto mu není jedno, že Česká republika prochází poměrně zásadní ekonomickou krizí, která zasahuje významné množství domácností a má dopad na jejich životní úroveň. "Pro některé lidi je aktuálně žít v klidu velmi nelehké," uvedl uznávaný a nadaný umělec pro ŽivotvČesku.cz v rámci dotazu, jak se na současnou dobu dívá.

Jaroslav Sypal, který se do povědomí diváků výrazně zapsal rolí poručíka Reného Hrubce z komedie Byl jednou jeden polda, o současné situaci často přemýšlí. Jednak z důvodu, že se do popředí dostalo hned několik zásadních a nepříznivých ekonomických jevů. Dále pak ho znepokojuje více než rok trvající válka na Ukrajině, což je událost, která jeho pohledem v 21. století nemá mít nikde své místo.

Zmíněné má v celkovém měřítku zásadní dopad na finanční rozpočet řady domácností. Zdražilo totiž vlivem inflace prakticky vše, na co se lidově řečeno člověk podívá a ekonomická krize v současnosti nepolevuje. Znatelný je tak několik měsíců v řadě pokles životní úrovně Čechů.

"Vždy jsem byl sociální člověk, vždy jsem se díval kolem sebe. Věci, které se kolem mě děly a dějí, mi lhostejné nejsou. Řada lidí se v současné době dobře nemá a mě to mrzí. Koukám kolem sebe a je to šílená doba, která tady nikdy nebyla. I proto s tím mnozí nelehce »zápasí«. Není mi to jedno a významně mě na tom rmoutí, že zatím nevidím světlo na konci tunelu," uvedl na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz uznávaný herec Jaroslav Sypal, který během své kariéry ztvárnil desítky filmových a divadelních postav.

Pokud jde o pravděpodobně nejslavnější roli Jaroslava Sypala, ve které ztvárnil poručíka Hrubce v trilogii Byl jednou jeden polda, tak ji získal účastí v castingu, od kterého si ale původně příliš nesliboval. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že osobně má nejraději druhý díl trilogie, který už mu podle jeho slov psali rovnou na tělo. Dodnes filmové dílo režiséra Jaroslava Soukupa hodnotí kladně - těší ho, že zlidovělo a stále je divácky přitažlivé. "Zároveň se ve všech dílech prolíná někdejší »bezstarostná« doba, která je oproti současnosti diametrálně jiná. Bylo by hezké, kdybychom ji třeba ještě jednou zažili," dodal s úsměvem a optimisticky oblíbený herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.