Souvislost s princeznou Dianou. Princ Harry se obával o život manželky. Vysvětlil útěk z Anglie

Meghan a Harry
Meghan a Harry
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 3. 2021

Princ Harry (36) a jeho manželka Meghan Markleová (39) poskytli slavné moderátorce Oprah Winfreyové (67) veliký rozhovor, který má odhalit řadu šokujících informací. V ukázce, kterou televizní stanice CBS zveřejnila v pondělí ráno, bylo jasně řečeno, že žádné téma není tabu. Princ vysvětlil, proč se svou ženou a synem utekl z Anglie. "Nejvíc jsem se bál, že se bude minulost opakovat," řekl vévoda ze Sussexu.

Na začátku roku 2020 princ Harry a Meghan Markleová oznámili, že odstupují od královských povinností, stěhují se do Ameriky a chtějí se stát finančně nezávislými. Takzvaný Megxit byl velikou událostí, jejíhož vysvětlení se svět až dosud nedočkal.

V ukázce rozhovoru královského páru s moderátorkou Oprah Winfreyovou, kterou stanice CBS uveřejnila v pondělí ráno, dal princ Harry jasně najevo, co pro něj bylo největším hnacím motorem k opuštění Anglie. "Je pro mě velká úleva a štěstí, že tady teď sedím, mluvím s vámi a mám manželku po svém boku," řekl britský aristokrat ve videu.

Harry vyznal Meghan svůj obdiv za to, co prožívala, když se oficiálně stala členkou královské rodiny. "Neumím si představit, jaké to pro ni bylo, když všechno léta prožívala sama. Teď je to těžké pro nás oba, ale aspoň máme jeden druhého," vysvětlil princ, který se se synem Archiem a těhotnou manželkou usadil v Americe.

Britská média v čele s deníkem The Sun mají za to, že důvodem k útěku prince Harryho a Meghan Markleové byl strach, že bývalá herečka dopadne stejně jako princezna Diana. "Mým největším strachem bylo, že se bude minulost opakovat," řekl princ v závěru ukázky.

Princezna Diana, matka princů Harryho a Williama, byla v letech 1981 - 1996 provdaná za prince Charlese. V srpnu roku 1997 pak tragicky zemřela při autonehodě, kterou nepřežil ani její tehdejší přítel Dodi Al-Fayed. Ve voze se pár snažil uniknout před fotografy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.