Špaček kritizuje Hamáčka za mikiny a svetry. Nechápu ho, říká odborník na etiketu

Špaček kritizuje Hamáčka
Špaček kritizuje Hamáčka
Foto: wikipedia.org, Facebook Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 5. 2020

Už přes dva měsíce se Jan Hamáček obléká téměř výhradně do červené a modré mikiny, popřípadě svetru. Poprvé se v ležérním outfitu objevil na tiskové konferenci k mimořádným opatřením v březnu, modrou mikinu s logem ministerstva vnitra si vzal i na brífink se svým bavorským protějškem Joachimem Herrmannem. Odborník na etiketu Ladislav Špaček nad tím jen kroutí hlavou.

Špaček, který v minulosti zastával post mluvčího exprezidenta Václava Havla, je přesvědčen, že Hamáčkův ležérní styl oblékání je chybou.

„Nechápu, co se to s panem Hamáčkem stalo, ale jako ministr, ba místopředseda vlády, působí bizarně,“ řekl Špaček webu iDNES.cz. Vicepremiér si modrou mikinu vzal i na setkání s bavorským ministrem vnitra Joachimem Herrmannem.

Špaček: Vyvolal větší obavy

Podle Špačka mělo Hamáčkovo oblečení vliv na psychiku lidí během nouzového stavu. „Červená mikina, ve které odehrával tiskovky v době nouzového stavu, evokovala spíše válečný režim a podvědomě vyvolávala daleko větší obavy veřejnosti, než bylo třeba,“ dodal expert.

Schůzku s Milošem Zemanem v mikině pak Špaček pokládá za porušení všech platných evropských zvyklostí. Je však důležité zmínit, že i prezident na sobě měl při schůzce s Hamáčkem červený svetr.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.