Trend pokračuje: Jana Hamáčka v červeném svetru přivítal Miloš Zeman v ještě červenějším

Vicepremiér Hamáček s prezidentem Zemanem
Vicepremiér Hamáček s prezidentem Zemanem
Foto: archiv Pražského hradu
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 5. 2020

Jedním ze symbolů českého boje s koronavirovou epidemií se stal červený svetr ministra vnitra Jana Hamáčka. Když apeloval na občany, aby dodržovali vládní opatření, měl ho na sobě poprvé. Potom už ho prakticky nesundával, střídal ho ještě v modrým. Na úterní schůzku s prezidentem Milošem Zemanem ho opět oblékl. Hlava státu vicepremiéra přivítala rovněž v červeném svetru.

Kdo nechodí ven ve stvetru, zvlášť červeném, jako by nebyl. Jan Hamáček udal na začátku koronavirové epidemie trend, kterým se řídí dokonce i prezident Miloš Zeman.

V úterý se setkali na zámku v Lánech a oba na sobě měli sytě červené svršky. Hamáček stále volí svetr se zapínáním, Zeman sáhl po pulovru. ‪"Lány, právě teď. Pan prezident přivítal při příležitosti pracovního jednání 1. místopředsedu vlády, ministra vnitra a předsedu ČSSD Jana Hamáčka," informoval o včerejší schůzce hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Symbol boje s epidemií

Hamáček si vzal červený svetr poprvé na tiskovou konferenci v březnu. Zdůvodnil to tím, že se mu nechtělo v neděli do práce v obleku. Potom už jsme ho viděli v jiném oblečení jen zřídka. Ze svetru se stal jeden z hlavních symbolů boje s epidemií.

Ani pro Zemana to nebyla v úterý svetrová premiéra, měl ho už při předešlém setkání s Hamáčkem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.