Miloš Zeman: Naše společnost není mrtvá, je ale zraněná. Mám plán, jak ji zachránit

Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 4. 2020

Prezident Miloš Zeman v neděli mimořádně promluvil k národu, a to hned dvakrát. V poledne na České televizi přednesl poselství o velikonoční naději. Zeman prohlásil, že česká společnost zatím není mrtvá, ale zraněná.

"Vážení a milí spoluobčané, pan kardinál Dominik Duka mne požádal o vystoupení při příležitosti velikonočních svátků. Rád jsem mu vyhověl. Dnes nebudu mluvit o ekonomice, nebudu mluvit o politice, a dokonce ani o koronaviru," začal prezident svou velikonoční promluvu.

Zeman se tentokrát skutečně vyvaroval drsným bonmotům a nestrefoval se do svých odpůrců, jak je u něho zvykem.

"Budu mluvit o naději. Protože Velikonoce jsou poselstvím naděje. Jsou příběhem Zmrtvýchvstání a Vzkříšení a jsou také návratem jara. Naše společnost samozřejmě není mrtvá, ale je zraněná a my všichni bychom ji měli uzdravit. Nemůžeme ji uzdravit nenávistí, která se někdy objevuje na sociálních sítích. Ale můžeme ji uzdravit přátelstvím, láskou, vzájemnou sympatií, solidaritou a sounáležitostí. A právě o to bych vás chtěl poprosit," vyzval Zeman.

Mějme lásku

Závěr prezidentova projevu byl až nostalgický. Zeman by si přál, aby občané chovali v úctě starší lidi, ke kterým se sám zařadil.

"Mějme lásku vůči dětem, kteří jsou naší budoucností. Mějme lásku vůči nám, starým lidem, vzhledem k tomu, že už vzpomínáme na naši minulost a úcta k naší minulosti je součástí národního povědomí," řekl Zeman.

"Kdysi jsou navštívil Kralice. A tam je památník tamní Bible kralické. A ten památník je ve tvaru rozevřené knihy a na něm jsou pouze tři slova: Bůh, láska jest. A proto bych vám všem chtěl popřát víru, naději a lásku," uzavřel prezident.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.