Speciální čarodějnická magie. Zkontrolujte nože a sůl. Kouzlit můžete s koštětem, radí vědma

Kartářka Helen Stanku
Kartářka Helen Stanku
Foto: Se svolením Helen Stanku
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 4. 2021

Noc z 30. dubna na 1. května je časem lásky, hojnosti, změny a splnění vašich snů. Vyzdobte si svůj dům a získejte moc moderních čarodějek. Je tu noc, která je plná lásky, magie i erotiky. Vědma a kartářka Helen Stanku popsala, jak se dá čarovat. "Zkontrolujte, jestli nemáte nože ostřím nahoru a na zemi slupky cibule. To by doma chyběly peníze," sdělila vědma pro ŽivotvČesku.cz.

Pálení čarodějnic a gaelský svátek Beltaine přináší jednu z nejmagičtějších a nejsilnějších nocí v roce. Beltaine vždy připadal na poslední dubnový den. Vítá se světlo a jas, který přichází. Keltský rok byl rozdělený na světlý a temný. První polovinu začínal sabat Samhain, který náleží Luně. Pak přichází Beltaine, který se připisuje Slunci. Někteří druidi (kněží) určovali přesné datum svátku tak, aby se kryl s bodem, ve kterém je Slunce v úhlu 15 stupňů k souhvězdí Býka. Býk je velmi silné kardinální znamení. Staré národy vždy sledovaly pohyb hvězd.

"Hvězdy nás pojily se stále se měnícími energetickými proudy přírody. Společně s Býkem a jeho astrologickou vládkyní přináší sabat Beltaine energie schopné obnovovat život a stimulovat růst. Je to čas zvětšující se síly, sexuality a plodnosti. Čas spojení se se vším, co žije a dýchá. Čas pro zajištění nadpřirozené ochrany. Čas rozvoje a růstu. Během jeho oslav se prolínají hranice mezi světem reálným, tajemným a magickou mocí. Nemožné se stává možným. Ve wiccanské symbolice může být sabat Beltaine vnímán jako čas, kdy se sluneční Rohatý Bůh promění v krásného mladého muže, který je připraven spojit se s Trojjedinou Bohyní v jejím fázi smyslné dívky, připravené k oplodnění," popsala magický čas pro ŽivotvČesku.cz vědma Helen Stanku.

Oslavy magické noci byly velkolepé. Hned když se začalo smrákat, rozpálily se velké ohně, okolo kterých se sedělo co nejblíž. Oheň hřál, jeho jas rozrážel temnotu, a symbolizoval tak novou roční dobu, dobu světla, energie rozkvětu a jara. Nesl pozitivní energii, která když zahnala zlo, udělala místo pro dobro. Kolem ohniště se stavěly velké dřevěné stožáry, zvané maypoly, zdobené stuhami a věnci. Tančilo se, hodovalo a zpívalo. Každou chvíli nějaký pár zmizel z dohledu ostatních. Během noci Beltaine se mladí lidé schovávali v lese, kde hledali květy a byliny, jimiž ráno zdobili své domy. Také se divoce milovali. Sabat rušil stávající pouta a pravidla každodenního života. Někdy dokonce také manželské sliby. Ráno, po návratu z oslavy se každý dům ozdobil květinami a bylinkami, aby chránily členy domácnosti i zvířata a vyháněly zle duchy, nemoci a trápení. Lidé také opravovali to, co měli rozbité, střechy, okna, ploty, protože bylo důležité, vše symbolicky zabezpečit.

"Pokud tedy sníte o změně a chcete přivolat do svého života něco jako lásku, nebo se chcete přestěhovat na místo, kde můžete šťastně žít, projděte se po svém domě, zkontrolujte, jestli vám nevržou dveře, promažte panty, podívejte se, jestli netečou kohoutky, nekape voda, odtékají odpady, zkontrolujte skříně, zásuvky, nechte opravit nefunkční spotřebiče, pračky, myčky. Ať funguje vše a klape. A ať na vás nic nekřičí že je to v nepořádku. Opravte, co je rozbité a symbolicky přijměte štěstí. Někdy stačí jenom pomazat slunečnicovým olejem dveře, aby přestaly vrzat a pomluvy vám přestanou bránit v úspěchu. Zkontrolujte, jestli nemáte nože ostřím nahoru a na zemi slupky cibule. To by doma chyběly peníze. Chléb má být správně uložený a kolem slánky, nemá být vysypaná sůl, jinak hrozí hádky. Ozdobte svůj byt jarními květinami, nebo bylinkami. Vše, co potřebujete, je něco zeleného. Štěstí přinese kopr, pažitka, řeřicha i rozmarýn v květináči. Zelená je barva znovuzrození a bude mít zásadní vliv na všechny členy domácnosti. Beltaine dokáže zázraky. Když zametáte novým koštětem, něco si během pohybu přejte a vaše přání se splní. Správné čarodějnické koště by mělo být z břízy. Když vám během úklidu ozve rána, protože vypadne koště z ruky, nezapomeňte si rychle něco přát dříve, než ho zvednete," poradila Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz, jak magickou noc co nejlépe využít.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.