Reklama:

Srbsko a Černá Hora už nejsou bezpečné země. Po návratu čeká Čechy povinný test či karanténa

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2020

Srbsko a Černou Horu přesunulo ministerstvo zdravotnictví z kategorie zelených zemí do červených zemí s vysokým rizikem nákazy. Při příjezdu z těchto zemí bude od pondělí třeba se prokázat negativním testem na COVID-19 nebo nastoupit do karantény. Mezi červenými zeměmi je stále i Švédsko.

Reklama:

Epidemiologická situace v Srbsku a Černé Hoře není ideální. A po vyhodnocení dat Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí aktualizovalo v pátek ministerstvo zdravotnictví seznam zemí s nízkým rizikem nákazy a obě země z něj vyřadilo.

Reklama:

V Srbsku a v Černé Hoře došlo za poslední týden k vysokému nárůstu počtu nakažených, který nyní činí více než 50 pozitivních případů na 100 tisíc obyvatel,“ uvedlo ministerstvo.

Dosud byly obě balkánské země v takzvané zelené kategorii s nízkým rizikem nákazy, za poslední týden tam ale výrazně přibylo lidí nakažených koronavirem. Stejně jako Srbska a Černé Hory, tak i u Švédska platí, že je třeba podrobit se testu na COVID, nebo jít na dva týdny do karantény, týká se to Čechů i cizinců. 

Takzvaný semafor, který hodnotí míru rizika nákazy koronavirem v jednotlivých evropských zemích a na základě toho stanovuje pravidla pro cestu z nich do Česka, začala česká vláda uplatňovat v polovině června. 

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: