Standa Hložek zavzpomínal na své hudební začátky. Kvůli ženám jsem musel mít odstup, prozradil

Zpěvák Standa Hložek
Zpěvák Standa Hložek
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2021

Zpěvák Standa Hložek (66) patří mezi stálice české hudební scény. Jeho hity z let minulých jsou populární dodnes, on sám ale pochopitelně s věkem prošel proměnou. Z divokého mladíka je dnes už střídmý muzikant, jehož popularita roste v poslední době díky projektu Leoše Mareše (45). Pro ŽivotvČesku.cz se ohlédl za svou kariérou.

Idol osmdesátých let Standa Hložek je nezapomenutelnou popovou hvězdou. Společně s Petrem Kotvaldem vytvořil hit Holky z naší školky, který dodnes zní v rádiích a když to epidemická situace dovolí, tak i na diskotékách a zřejmě nikdy nevyjde z kurzu.

V nejúspěšnějším období své kariéry byl Hložek třicátníkem s šik dobovým účesem a vytříbeným vkusem, co se oblečení týče. Když začal spolupracovat s Hanou Zagorovou (74) stal se pro ženy doslova idolem. "Bylo to krásné období. Nevím, kde se v té době tolik děvčat vyrojilo. Ale já jsem byl už tehdy ženatý, tak jsem musel mít nějaký odstup. Mám ale spoustu zajímavých zážitků," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák.

Současnou dobu prožívá český sexsymbol 80. let lépe než řada jeho kolegů. Úspěšný moderátor Leoš Mareš ho totiž přizval do svého projektu Staré pecky. "Je to projekt Leoše, kde jsem se potkával s lidmi, které mám rád, ale nikdy jsem s nimi nespolupracoval. Na akci jsem vystupoval a zpíval staré hity. S Leošem jsme jezdili postupně po celé republice, bylo to nepravidelné. Hodně mě překvapilo, jaký to mělo obrovský úspěch a odezvu," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Stanislav Hložek.

Projekt byl původně naživo před publikem, aktuálně ale kvůli protiepidemickým opatřením funguje jen v online prostoru. Standa Hložek na 80. léta vzpomíná v dobrém, uznává také, že za uplynulé roky prošel určitou proměnou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.