Stanislav Huml zemřel po krátké nemoci. Poslední společné dny okomentoval jeho bývalý kolega Jiří Paroubek

(zleva) Jiří Paroubek, Kristýna Mertlová a Stanislav Huml
(zleva) Jiří Paroubek, Kristýna Mertlová a Stanislav Huml
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 12. 2021

Dopravní expert a exposlanec Stanislav Huml zemřel ve věku 66 let. O jeho úmrtí po krátké nemoci informoval jeho syn. Pro ŽivotvČesku.cz o svém bývalém kolegovi promluvil někdejší předseda vlády Jiří Paroubek (69), se kterým se potkával na politické půdě jako se spolustraníkem. Huml do ČSSD vstoupil v roce 2012. "Byl to bojovník," uvedl v úvodu vzpomínky k jeho osobě.

Stanislav Huml ve volbách v roce 2006 kandidoval do Sněmovny za stranu SNK Evropští demokraté ve Středočeském kraji, ale neuspěl. To se změnilo o čtyři roky později, kdy kandidoval za Věci veřejné jako nezávislý.

Následně v dubnu 2011 pak v souvislosti s kauzou financování poslanců VV Vítem Bártou (48) vystoupil i z poslaneckého klubu VV. Od léta 2011 se účastnil práce poslaneckého klubu České strany sociálně demokratické a v úvodu roku 2012 do strany vstoupil.

Jiří Paroubek promluvil o posledním společném čase s exposlancem, vyloučil však, že by někdy byli blízcí přátelé. "Spíš jsme byli kolegové než přátelé. Byl to člověk, který měl blízko k mým názorům a tedy tu a tam jsme spolu hovořili a myslím, že jsme si rozuměli. Třeba na pivě jsme spolu nebyli, ale párkrát v restauraci v Poslanecké sněmovně jsme poseděli, tedy nějakou významnou vzpomínku na něj nemám," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda vlády.

S poslaneckým mandátem Stanislav Huml obhájil v komunálních volbách v roce 2014 post zastupitele města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Tehdy vedl kandidátku ČSSD. V roce 2016 kandidoval do Senátu, ale neuspěl. Na přelomu let 2018 a 2019 začal spolupracovat se stranou Česká Suverenita a ve volbách do Evropského parlamentu v květnu 2019 kandidoval jako nestraník na 2. místě kandidátky strany Česká Suverenita, ale zvolen nebyl.

"Myslím si, že byl bojovník, že když si dal do hlavy nějakou myšlenku, tak si za ní šel a byl jako buldog," dodal k osobě Stanislava Humla expolitik Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz.

O úmrtí dopravního experta informoval jeho syn na sociálních sítích. "Drazí přátelé, známí a podporovatelé našeho táty. S obrovským zármutkem Vám musím oznámit, že po krátké nemoci nás včerejšího dne 28. 12. 2021 navždy opustil bývalý policista, bývalý poslanec, otec, děda, manžel, správný a čestný muž - Stanislav Huml. Poslední rozloučení proběhne v rodinném kruhu. Prosíme o respektování soukromí," uvedl Stanislav Huml mladší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.