StarDance má za sebou první vyřazování. Jive zlomil vaz Pavlu Trávníčkovi a Veronice Lálové, v soutěži skončili

Veronika Lálová a Pavel Trávníček
Veronika Lálová a Pavel Trávníček
Foto: Se svolením ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 10. 2021

Jedenáctá řada taneční show StarDance svým v pořadí druhým dílem roztančila nejen diváky v sále, ale také u televizních obrazovek. O hudbu, na kterou deset tanečních párů bojovalo o postup, se postaraly skladby fenomenálního umělce Jiřího Suchého (90). Minulou sobotu se hvězdné dvojice nemusely bát vyřazování, tentokrát už musela první dvojice soutěž opustit. A do dalšího přímého přenosu se nepodívá dvojice Veronika Lálová a Pavel Trávníček (70), jejichž provedení tance jive bylo nejslabší.

Porota ve složení Zdeněk Chlopčík (64), Richard Genzer (54), Jan Tománek (43) a Tatiana Drexler (58) byla oproti minulé sobotě, kdy šlo spíše o rozehřívací úvodní díl a známkovalo se benevolentněji, nekompromisní. Velmi bedlivě sledovala, jak se taneční dvojice dokáží popasovat s quickstepem, jivem a slowfoxem.

Příznivci taneční show si přišli na své. Některé dvojice na svých výkonech ještě více zapracovaly a na tanečním parketu přímo zářily. V zahajovacím kole se totiž tančila samba, cha-cha a valčík a nejvyšší známky získali krasobruslař Tomáš Verner (35) s Kristýnou Coufalovou (35) za skutečně živelnou sambu a herec Jan Cina (33), který to na tanec cha-cha po boku Adriany Maškové pořádně rozpálil. Oba páry patří k velkým favoritům soutěže a ve druhém kole to na parketu náležitě předvedly.

Jan Cina se svou taneční partnerkou porotu potěšili vydařeným slowfoxem na skladbu Motýl. Jinak tomu nebylo ani u výkonu Tomáše Vernera a Kristýny Coufalové. Zatančili totiž naprosto energický quickstep. "Líbilo se mi to. Musím říct, že jste byli celou dobu v kontaktu. Pár kroků ale mělo být méně odskákaných a více odtancovaných," hodnotila porotkyně Tatiana Drechslerová.

První kolo se moc nevydařilo herci Zdeňku Godlovi (46), který si ale tentokrát spravil chuť. S tanečnicí Terezou Pruckovou celý týden poctivě trénovali a porotu i diváky oslnili krásným slowfoxem na píseň Mississippi z repertoáru dua Suchý & Šlitr. "Vy jste zpět ve hře, vy jste opravdu překvapil," okomentoval vystoupení porotce Jan Tománek.

Nekompromisní porota dále ocenila vystoupení Simony Babčákové (48) a Martina Prágra, kteří diváky rozvlnili jivem na píseň Honky Tonky Blues. Zdařilý quickstep na píseň Šišlala předvedli zpěvák Mirai Navrátil (29) a Lenka Nora Návorková.

Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a Michal Necpál propluli tanečním parketem na píseň Kapitáne, kam s tou lodí. Do třetího kola se protančila Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík, když na parketě předvedli jive na píseň Marnivá sestřenice. Porotě se líbil i quickstep zpěvačky Terezy Černochové (38) a Dominika Vodičky na píseň Babetta.

Se soutěží se musel rozloučit zmíněný Pavel Trávníček s taneční partnerkou Veronikou Lálovou. Podle porotce Zdeňka Chlopčíka se jejich jive neobešel bez chyb. "Chyby tam byly. Obdivuji ale, že šlo vidět, že do toho dáváte úplně všechno."

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.