StarDance ovládli Jan Cina s Adrianou Maškovou. Vítězové ukázali slzy dojetí. Mluvčí ČT otevřeně řekla, jak náročná celá řada byla

StarDance má za sebou finále
StarDance má za sebou finále
Foto: Se svolením ČT
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 12. 2021

Jedenáctá řada taneční show StarDance dotančila v sobotu večer i přes covidové překážky až do velkého finále. Vítězství si zaslouženě odnesl Jan Cina (33), který tančil po boku Andriany Maškové. Na druhém místě skončili farářka Martina Viktorie Kopecká (35) s Martinem Dědíkem (38). Bronz získali Tomáš Verner (35) a Kristýna Coufalová (36). "Letošní řada byla opravdu mimořádně náročná," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí České televize Karolína Blinková a ocenila také publikum.

Soutěžící, porotci, moderátoři i producenti taneční show se shodli, že letošní řada StarDance byla mimořádně náročná. Jedenáctá řada sice přinesla úchvatné i úsměvné momenty, ale hlavně byla ovlivněna probíhající koronavirovou epidemií. Je až malým zázrakem, že se podařilo celý ročník dokončit, i když nikdo nepopírá, že mezi nejvíce zklamané účastníky patří herečka Simona Babčáková (48) a zpěvák a kytarista Mirai Navrátil (29), kteří museli soutěž opustit kvůli covidu, aniž by ukázali všechno, co v nich je.

"Letošní řada StarDance byla mimořádná. Absolutní sledovanost aktuální řady překročily pouze první dva ročníky z let 2006 a 2007. Jedenáctá řada přinesla také mimořádné taneční zážitky a byla samozřejmě i výjimečně náročná. Pro tanečníky i pro štáb, který se na pořadu podílel. A ještě jedna mimořádnost tu byla, tou bylo letošní opravdu silné publikum," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí České televize Karolína Blinková.

Jako první pozitivní test a nákazu oznámila moderátorka Tereza Kostková (45), zkušenou kolegyni Marka Ebena (64) musel na jeden díl nahradit její kamarád Aleš Háma (48).

O krutém osudu Simony Babčákové a Miraie Navrátila již toho bylo řečeno a napsáno opravdu hodně. Ale koronavirová epidemie sáhla i mezi porotu, dva večery se musely obejít bez Zdeňka Chlopčíka (64), kterého s obrovským přehledem dokázal zastoupit choreograf Václav Kuneš (46).

I tak se ale České televizi dokázalo dostat show až do velkého finále. Sobotní večer ovládl Jan Cina s Adrianou Maškovou. Je nutné přiznat, že zcela zaslouženě. Bylo by nespravedlivé, kdyby vítězství brala farářka Martina Viktorie Kopecká, která se Cinovi v technice i uvolněnosti rovnat rozhodně nemohla. I tak se snažila a během celé soutěže udělala velké pokroky, které ji dovedly k druhé příčce. Na třetím místě pak skončil sympatický pár ve složení Tomáš Verner (35) a Kristýna Coufalová (36).

Finalisté zatančili svoji nejlepší latinu, nejlepší standard, freestyle a nejlepší tanec. Od začátku večera bylo vidět, že Jan Cina je pevný v kramflecích a jde si za triumfem. Jistý si ale nebyl při vítězném proslovu, kdy ukázal obrovské emoce a slzy dojetí. Právě obrovské srdce a procítěnost tradičně k vítězům StarDance patří. Jedenáctá řada dopadla spravedlivě a tanec nakonec zvítězil nad covidem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.