Stárne pomalu a se skromností. Nejsem filmová hvězda, jsem lidská bytost, říká Denzel Washington

Herec Denzel Washington
Herec Denzel Washington
Foto: Profimedia.cz
Publikováno: 1. 2. 2021

Hlavně díky akčním kriminálním filmům se Denzel Washington (66) dokázal celosvětově proslavit a získat si velkou spoustu příznivců. Ani ve svém věku se nevzdává dobrodružných rolí, v nichž si vybudoval jméno. Stárne pomalu a především skromně, protože ani jako dvojnásobný držitel ceny Oscar o sobě nesmýšlí jako o filmové hvězdě.

Kdyby nebylo šedin a trochy vrásek, Denzel Washington by ve svých filmech dnes vypadal stejně jako před 20 lety. Vliv na to může mít i jeho schopnost oddělit soukromý život od práce, jak sám několikrát řekl pro média i v televizi, je jen obyčejný člověk s neobyčejným povoláním.

Ani přes řadu ocenění, včetně cen Oscar a Zlatých glóbů, se Denzel nepovažuje za filmovou hvězdu. "Jsem hlavně lidská bytost. Co vůbec termín filmová hvězda znamená? Je to jen nálepka, kterou vám dají a pak ji zase strhnou, když přijde někdo zajímavější,“ řekl skromný herec v pořadu Oprah Winfreyové.

Sám říká, že nikdy netoužil takovou nálepku mít. "Začínal jsem v divadle a film mě moc nelákal. Úplně původně jsem chtěl být fotbalista a když mi bylo 20 let, řekl jsem si, že na prknech, která znamenají svět, se dají vydělat slušné peníze. Hollywood mým cílem nikdy nebyl,“ přiznal Denzel, který před kamerami vůbec stát nechtěl.

Úspěch Washingtona nezměnil, má na paměti jedno důležité moudro, kterým se řídí celý život. "Co s tím úspěchem budu dělat? Až odtud jednoho dne odejdu, s sebou si ho nevezmu,“ vysvětlil svůj úhel pohledu.

Vláda nekompromisně rozhodla o tom, že provoz vleků bude uzavřen, v sobotu v Čenkovicích na Orlickoústecku si s tím provozovatel ale hlavu nedělal. Naopak avizoval, že se bude jezdit. Po reportáži v Televizních novinách o spuštěném vleku se zvedla vlna rozporuplných reakcí. V současnosti lidé reportérovi nejsledovanější tuzemské televizní stanice na sociálních sítích navíc vyhrožují násilím. "O dalším postupu, jak se k napadení postavíme, rozhodneme v pondělí," řekl pro ŽivotvČesku.cz o napadení štábu televize ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

V pořadu Oprah Winfreyové se objevilo i video Denzelova syna Johna Davida, který řekl, že díky tátovi chce být nejlepší v tom, co dělá. Herec byl dojat. "Předávání cen a potlesk jsou příjemné záležitosti, ale všechno bych to vyměnil za moment, jako byl tento,“ připustil Washington, který roli otce bere nejvážněji ze všech, které kdy zastával.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu