Stárne s noblesou. Uršula Kluková popsala, jak o sebe dlouhé roky pečuje

Uršula Kluková
Uršula Kluková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2022

Přestože je Uršula Kluková (81) již dáma v letech, svým aktivním životním stylem hravě strčí do kapsy i mnohé mladší ročníky. Pro ŽivotvČesku.cz nyní popsala, co pro sebe na denní bázi dělá. "Každé ráno se protahuji," uvedla sympatická umělkyně.

Charismatická herečka s polskými kořeny se vyjádřila, že v poslední době si poměrně hodně všímá nevraživosti a závisti, kterou pociťují lidé vůči známým osobnostem.

"Každý se dívá divně, když jsem herečka, že jsem určitě hodně při penězích a podobně, ale už si neuvědomují, že to jednak občas vnímají nerealisticky, jednak nevidí všechnu dřinu, která je za tím," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Uršula Kluková a uvedla, že ona sama sobě věnuje poměrně velké množství času.

"Musím se samozřejmě připravovat do práce, abych uměla scénář a podobně. A pak je pochopitelně potřeba se o sebe starat. Každý den tomu věnuji tak hodinu, možná hodinu a půl," řekla s tím, že její péče o sebe sama sestává především z každodenní rutiny, která zahrnuje například protažení.

"Je to takový můj rituál. Myslím, že je v životě důležité mít své rituály. Já se každé ráno protahuji. Dřív jsem cvičila jógu, to mi dělalo dobře, ale teď už je to na mě moc, a tak dělám jiné cvičení. Také se snažím každý den alespoň chvíli meditovat," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Uršula Kluková.

Vitální herečku s nezaměnitelným hlasem a smyslem pro humor znají diváci například ze scének s Miloslavem Šimkem (†63) a Jiřím Krampolem (84) z přelomu 80. a 90. let. Později se objevila v seriálech Doktoři z Počátků, Modrý kód či v pokračování komedie Po čem muži touží 2.

Z manželství s režisérem Pavlem Fialou (†79) má syna Jakuba, se kterým nyní ráda tráví čas. Jinak jí společnost dělají také pes s kočkou, kteří jí podle jejích slov přináší mnoho radosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.