Stát prodává majetek. Můžete získat dům, chatu, ale i počítač do 1000 korun

Majetek, který prodává stát.
Majetek, který prodává stát.
Foto: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2020

Stát opět prodává majetek. A doslova za pár korun si tak můžete koupit třeba auto nebo počítač či pozlacené hodinky. Největší zájem na aukcích bývá o nabídku nemovitostí, kde ceny startují i s pozemky na několika stovkách tisíc. V nabídce jsou přitom jak klasické rodinné domy a bytové jednotky, tak chaty a chalupy nebo dokonce zámky.

Jestli plánujete koupi nemovitosti, zkontrolujete nejprve, jestli náhodou neprodává stát za příznivou cenu něco, co by se vám mohlo líbit. Převážně se v nabídce objevují nemovitosti staršího data, ale cena bývá bezkonkurenční. Další etapa aukcí začíná 9. června.

Nemovitosti v majetku státu se nabízí prostřednictvím webových stránek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nabidkamajetku.cz. V současnosti úřad nabízí 233 nemovitých věcí a družstevních bytů. Většina nemovitostí se prodává prostřednictvím aukce. Movitých aktuálně 304. A to by bylo, abyste tam nenašli nějaký vysněný kousek.

Třeba rodinný dům v Třinci lze pořídit za 2 560 000 korun. Chatu u Jindřichova Hradce za 280 000 korun. Několik PC jednotek za cenu okolo 1000 korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.