Statečná Christina Applegate má rok do padesátky. Porazila rakovinu a je krásnější než kdy dřív

Herečka Christina Applegate
Herečka Christina Applegate
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2020

Psal se rok 1987, televizní zábava byla v rozkvětu a Christina Applegate se proslavila v roli Kelly Bundové v sitcomu Ženatý se závazky. Lidem se vryla do hlav jako typická hloupá blondýna, po letech ale ukázala, že do takové ženy má daleko. Christina je bojovnice tělem i duší a 49. narozeniny slaví úspěšná a hlavně zdravá.

Christina Applegate patří dlouhodobě mezi televizní miláčky. Oblibu si získala nejprve díky svým hereckým schopnostem, později podílením na charitativní činnosti a otevřeností ohledně vlastní nemoci. V roce 2008 jí lékaři našli v prsu nádor.

Populární herečka tenkrát v tiskové zprávě napsala, že díky včasné diagnóze ji rakovina neohrožovala na životě. Odhalila u sebe ale dědičné mutace genu BRCA1, který se na vzniku nemoci významně podílí. Proto se rozhodla k nelehkému kroku.

Mastektomie

Christinina matka rakovinu prsu prodělala také a Applegate tak věděla, že mastektomie je zákrokem, který jí může do budoucna zdravotních problémů ušetřit. Nádor jí byl nalezen jen v jednom prsu, odstranit si ale nechala obě.

Už před mastektomií o nemoci mluvila s dávkou humoru, prohlásila, že si svá prsa na památku vyfotografovala. Fotografie také posloužily k znovuobnovení poprsí, které si nechala vytvořit pomocí silikonových implantátů.

Charita

Christina Applegate se po prodělání nemoci začala zapojovat do charitativní činnosti na podporu léčby rakoviny prsu. Vystoupila v několika televizních pořadech, během kterých byly pro nadace vybírány peníze.

V roce 2010 založila nadaci Right Action for Women, která se věnuje prosazování plošného vyšetřování magnetickou rezonancí. Toto vyšetření Christině zachránilo život a zdraví, i proto se dnes může stále věnovat herectví a vypadat u toho úchvatně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.