Reklama:

Stav Ladislava Štaidla, který je na přístrojích, mě zaskočil. Sám jsem vystrašený, říká Petr Janda

Petr Janda promluvil o svých obavách
Petr Janda promluvil o svých obavách
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 1. 2021

Zákeřná nemoc covid-19 útočí i na legendy české hudby. Velké zdravotní problémy má skladatel Ladislav Štaidl (75), který musel být hospitalizován. "Zaskočilo mě to. Já sám jsem také vystrašený," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Štaidlův kamarád Petr Janda (78).

Reklama:

Legendární skladatel Ladislav Štaidl musel být převezen do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Nemoc covid-19 má u Štaidla velmi závažný průběh, skladatel musel být napojen na dýchací přístroje.

Reklama:

"Ta zpráva mě velmi zaskočila. Vždycky mě zaskočí, když nějaký můj blízký kamarád, přítel či známý se ocitne v ohrožení života," uvedl lídr skupiny Olympic Petr Janda pro ŽivotvČesku.cz. Janda a Štaidl se znají od školních let a frontman Olympicu si uvědomuje, že i on patří do rizikové skupiny.

"Já sám jsem také docela dost vystrašený, ale máme v kapele i vystrašenější. Basista Milan Broum ten nevystrčí nos z baráku. Já přeci jen občas někam jdu, ale jen po okolí. Chtěli jsme jít třeba bruslit, byl jsem se ráno podívat na rybník, ale není to nic moc. Pro mě je ta situace nepříjemná, ten strach tady je. Když mě třeba někdo někam zve, tak já to odmítám... Nedá se nic dělat, jsem v rizikové skupině a těším se, až mě naočkují," řekl Petr Janda pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v současné době vše na člověka více padá a doléhá.

"Já si říkám, že je lepší utáhnout si opasky, než být mrtvý. Pracovali jsme loni jen dva měsíce, muzikanti vždy něco vydělají, ale ty technické profese, to je bída," uvedl Petr Janda pro ŽivotvČesku.cz s tím, že cítí, že na mnoho lidí doléhá ekonomická krize a strach o existenci.

"Uvidíme, jak to bude v roce 2021. Přemýšlíme, že uděláme online koncerty ze studia. Nemáme to ale ještě do detailu vyřešené, termín ještě nemáme, ještě musíme přizvat experty, kteří to dostanou na internet. A připravuji si desku pro sebe k mým 80. narozeninám, měla by vyjít v roce 2022. Bude to taková gratulační deska, takový projekt, kde bude plno hostů. Bude to jiná muzika, než děláme s Olympicem, chtěl bych se tam dotknout vážné muziky, jazzu, rokenrolu a možná i folku. Chci tu desku udělat pestrou a stylově nekorektní," dodal pro ŽivotvČesku.cz legendární hudebník, který zároveň upozornil, že živý kontakt s publikem ale nic nahradit nemůže.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: