Stav protokoláře Jindřicha Forejta se po mrtvici zlepšuje. Silně emotivní vzkaz mu zaslal Jiří Ovčáček

Bývalý protokolář Jindřich Forejt
Bývalý protokolář Jindřich Forejt
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2021

Blízký spolupracovník Václava Klause (79) a bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt (43) byl na začátku března převezen do nemocnice poté, co prodělal mrtvici. Internetem se dokonce roznesla zpráva, že zemřel, ta se naštěstí ukázala jako nepravdivá. Jindřich Forejt byl několik dní i v umělém spánku, aktuálně se jeho stav zlepšuje. "Jindřich Forejt je naštěstí již mimo nebezpečí života," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Dojemný vzkaz do nemocnice svému bývalému kolegovi zaslal mluvčí Hradu Jiří Ovčáček (42).

Začátkem března se objevila smutná informace, že bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt leží v umělém spánku v motolské nemocnici. 13. března se pak spolupracovník Václava Klause probral a nyní, po více než dvou měsících, je jeho stav uspokojivý. "Jindřich Forejt je naštěstí již mimo nebezpečí života,“ řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Zdravotní stav Jindřicha Forejta se tak postupně zlepšuje. Paradoxně shodou nešťastných okolností bývalý ministr kultury Daniel Herman krátce po hospitalizaci Forejta na sociálních sítích oznámil, že bývalý hradní protokolář je po smrti. Podobně reagoval i mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Informace byla později vyvrácena Nemocnicí Motol a o několik dní později doložena zprávou, že se Jindřich Forejt probral z umělého spánku.

Teď se ale vše v dobré obrací. "Mám velkou radost, že se jeho zdravotní stav zlepšil. Přeji Jindřichovi, ať dál mu přibývají síly a uzdraví se. Bude zase dobře," napsal do redakce ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček vzkaz pro svého bývalého kolegu a kamaráda, kterému drží v jeho boji se zdravím palce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.