Stavba království Miloše Zemana v Lánech se blíží do cílové rovinky. Takhle aktuálně vypadá jeho dům za miliony

Stavba budoucího domova prezidenta Miloše Zemana pokročila
Stavba budoucího domova prezidenta Miloše Zemana pokročila
Foto: ŽivotvČesku
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 2. 2022

V roce 2023 proběhne volba prezidenta České republiky. Současná hlava státu Miloš Zeman (77) za sebou tou dobou už bude mít dvě období ve funkci a kandidátem znovu být nemůže. Předpokládá, že jakmile dokončí celý svůj mandát, přesune se do Lán, kde aktuálně probíhá stavba jeho domu. Redakce ŽivotvČesku.cz přináší fotografie, které zachycují, v jaké fázi výstavby se budoucí domov Miloše Zemana aktuálně nachází. "Pan prezident by byl rád, aby v bungalovu byla umístěna velká knihovna," prozradil pro ŽivotvČesku.cz už dříve hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Na začátku roku 2023 bude Česká republika vybírat prezidenta, Miloši Zemanovi skončí druhý mandát 8. března. Řada politických osobností už oznámila svou kandidaturu, přesto do voleb je ještě daleko. Současná hlava státu už v minulosti uvedla, že jakmile jí skončí mandát, odejde do důchodu a přesune se do domu v Lánech, jehož stavba aktuálně probíhá.

Redakce ŽivotvČesku.cz se do Lán vydala a přináší fotografie rozestavěného domu, jak vypadá pouhý rok před obdobím, kdy se do něj bude chtít Miloš Zeman nastěhovat. Zdá se, že království budované jen kousek od zámku Lány v okresu Kladno, se už úspěšně blíží k cílové rovince. V porovnání se snímky ze září loňského roku je evidentní, že na stavbě byl odveden velký kus práce.

Stavební materiál je stále na místě a je evidentní, že na domě zbývá ještě mnoho práce, většina už je ale odvedená a není pochyb o tom, že dům současné hlavy státu bude po skončení mandátu připravený k nastěhování. V patře už jsou zasazena i okna, je otázkou krátké doby, než konečný projekt spatří světlo světa.

Prezident Miloš Zeman o stavbě hovoří jako o bungalovu. "Pan prezident netoužil po tom, aby byla vybudována nějaká vila nebo rodinný domek. Bungalov se ukázal jako vysoce optimální, je to opravdu komfortní ubytování a velmi pohodlné pro celou rodinu. Důležité také je, že onen bungalov vzniká v Lánech. Tedy v místech, kde to pan prezident dobře zná a kde to má rád," uvedl pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman se v politice pohybuje už od svého mládí a vzhledem k povinnostem, které s tímto světem souvisejí, neměl příliš času na koníčky, které mu ve volném čase dělají velkou radost. Dominantou jeho budoucího bydlení tak bude místnost určená přímo činnosti, kterou v prezidentské funkci postrádá nejvíc.

"Pan prezident by byl rád, aby v bungalovu byla umístěna velká knihovna a aby se mohl věnovat po deseti letech činnosti na prezidentském stolci knížkám, na které teď opravdu moc času není," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček s tím, že Miloš Zeman si po odchodu z úřadu klidné roky penzisty plně zaslouží.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.