Štěstí v manželství prožívá už 28 let. To první bylo na zkoušku, směje se Tereza Brodská. Prozradila svůj recept na vztah

Tereza Brodská s manželem Herbertem Slavíkem
Tereza Brodská s manželem Herbertem Slavíkem
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 8. 2021

Je nejen oceňovanou herečkou, ale také ženou, která ani s přibývajícími roky neztrácí půvab. Aktuálně Tereza Brodská (53) patří mezi hvězdy seriálu z farmářského prostředí, kde ztvárnila roli Jany Kratinové. V osobním životě je pyšnou mámou již dospělého syna Samuela (25) a manželkou úspěšného fotografa Herberta Slavíka (58). Jejich láska trvá už nádherných 28 let. "Často si pustíme film, jedeme spolu na dovolenou, máme si pořád o čem povídat a společný čas si užíváme. Je to hodně o vzájemné toleranci, respektu a úctě vůči tomu druhému," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Do prvního manželství vstoupila Tereza Brodská už v jednadvaceti letech s dokumentárním režisérem Jordim Niubó (56), po čtyřech letech však došlo na rozchod, který prý proběhl v přátelském duchu. Osudovým mužem se pro herečku nakonec stal fotograf Herbert Slavík, s nímž má dospělého syna. V dubnu letošního roku se pochlubila na instagramovém profilu, že je dokonce babičkou – partnerka jejího syna Luisa přivedla na svět krásnou holčičku.

Manželství oblíbené české herečky může být vzorem ideálního partnerství, s mužem už jsou spolu skoro 30 let. "Můj recept je takový, že jsem se po prvním manželství rozvedla. To první je tak trochu na zkoušku (směje se). Nejdůležitější pro mě je, aby nám bylo s manželem hezky a těšili jsme se na sebe. Pustíme si film, jedeme spolu na dovolenou, máme si pořád o čem povídat a společný čas si užíváme. Je to hodně o vzájemné toleranci, respektu a úctě vůči tomu druhému," popsala pro ŽivotvČesku.cz Tereza Brodská, díky čemu její vztah mnohé překonal a je po boku manžela stále šťastná.

V lásce mohou vše zkomplikovat drobnosti, kterých se partneři často chytají. To pak vede ke zbytečným hádkám a konfliktům. Herečka oceněná dvěma prestižními filmovými cenami Českého lva se naučila nepodstatné věci přecházet, což podle ní hodně usnadňuje.

"Maličkosti dávno neřeším a nejsou pro mě důležité. Já jsem v tomto ohledu velmi submisivní, takže to jde mimo mě. Myslím si, že je to velmi únavné jakkoli řešit, proto se tomu asi vyhýbám. Člověk se zbytečně vysiluje," dodala šarmantní tmavovláska pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.