Strach o život prince Philipa. Uprostřed hysterie kolem Meghan spěchal Charles za tátou do nemocnice

Královská rodina - Královna Alžběta II., princ Charles a princ Philip
Královská rodina – Královna Alžběta II., princ Charles a princ Philip
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 2. 2021

Celé království se bojí o život manžela královny Alžběty II. (94). Princ Philip (99) skončil v nemocnici a podle Buckinghamského paláce se necítí dobře. V sobotu za ním do nemocnice vyrazil jeho syn Charles (72). Podle britských novinářů Philip těžce nese události kolem vnuka Harryho (36) a jeho americké manželky Meghan (39). Ti navíc chystají zpověď v americké televizní show.

První prohlášení Buckinghamského paláce uváděla, že princ Philip byl do nemocnice krále Edwarda VII. v polovině týdne převezen z preventivních důvodů.

"Vévodu preventivně hospitalizovali na radu jeho královského lékaře poté, co se necítil dobře. Měl by zůstat v nemocnici několik dní na pozorování a odpočívat," oznámil mluvčí Buckinghamského paláce.

Princ Philip by měl 10. června oslavit 100. narozeniny. Zdroje z královské rodiny, které citují britské deníky, vyloučily, že by princ Philip měl nemoc covid-19.

Více se hovoří o tom, že se mu přitížilo kvůli tomu, co se v poslední době děje kolem jeho vnuka Harryho a jeho manželky Meghan. Ti totiž oznámili, že se nehodlají vrátit k plnění povinností v rámci královské rodiny.

Harry i Meghan momentálně vrací královské záštity a čestné vojenské tituly. Ty přechází na jiné členy královské rodiny. Pro Velkou Británii je to bolestivý proces. Harry a Meghan navíc chystají velkou zpověď v televizní show Oprah Winfreyové. Očekává se, že odkryjí něco z toho, jak to v královské rodině chodí.

V nemocnice krále Edwarda VII. dnes otce navštívil princ Charles. Do nemocnice přijel v odpoledních hodinách, obličej samozřejmě kryla zdravotní rouška. Návštěvu otce nekomentoval. Podle informací britských novinářů bylo plánováno, že princ Philip by měl být v nemocnice na pozorování týden.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.