Strhli ho na zem a zaklekli. Strážníci v Berouně předvedli ostrý zákrok proti chlapci bez roušky

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Velkou diskuzi vyvolalo video, které ukazuje zásah strážníků v Berouně. Nezletilý chlapec neměl roušku a členové městské policie použili donucovacích prostředků. Podle informací redakce ŽivotvČesku.cz celý zákrok nyní prověřují státní policisté. "Incident se stal 22. února v odpoledních hodinách. Policisté prověřují případ, který se stal v Husově náměstí v Berouně," potvrdila policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Video ze zásahu městské policie se objevilo na Facebooku 23. února. Dívka, která záznam uveřejnila, uvedla, že chlapec, který se dostal do potyčky se strážníky, je ve věku 14 let.

Policisté použili donucovací prostředky údajně kvůli tomu, že mladík neměl na obličeji roušku. Na internetu se ale objevilo také tvrzení, že chlapec byl strážníky několikrát vyzván, aby zklidnil své jednání, na což ale nereagoval. Objevily se také spekulace, že mohl být pod vlivem alkoholu.

Případ, který se odehrál 22. února v odpoledních hodinách si převzali státní policisté. "Berounští policisté prověřují případ z Husova náměstí v Berouně, kdy strážníci Městské policie řešili nerespektování vládních nařízení – nenošení roušky nezletilé osoby, která nerespektovala opakovaných výzev strážníků," uvedla pro ŽivotvČesku.cz krajská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

"To je hrůza. Městská policie zaklekla na čtrnáctiletého kluka jenom kvůli tomu, že neměl roušku. Použili moc velké násilí na to, že je mu čtrnáct let. Já mám jít na výslech a ukážu tam tohle video," napsala dívka, která video zveřejnila.

Redakce ŽivotvČesku.cz požádala o vyjádření také starostku města Beroun Soňu Chalupovou, pod kterou městští strážníci spadají. Reakce starostky do vydání článků nedorazila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.