Stylista zhodnotil účesy českých političek. Ženy ve vrcholné politice by o sebe měly dbát, říká

(zleva) Alena Schillerová, Jana Maláčová, Markéta Pekarová Adamová
(zleva) Alena Schillerová, Jana Maláčová, Markéta Pekarová Adamová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 9. 2021

V českém politickém rybníčku je žen v poměru k mužům jen velmi málo. Těmi nejvýraznějšími z nich jsou jistě ministryně financí Alena Schillerová (57), ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (40) a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová (36). Všechny tři ženy dbají na svou image a účes je její neodmyslitelnou součástí. Proto je zhodnotil stylista slavných. "Pokud má být žena ve vrcholné politice a reprezentovat stát, měla by dbát na to, aby měla vlasy vždy dobře upravené," řekl pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček.

Práce ve vrcholné politice není jen o tom, co má člověk v hlavě, ale i o tom, co má na ní. Politici reprezentují náš stát a stejně jako si nemohou dovolit přijít na důležitá jednání v teplákové soupravě, i vlasy by měli mít vždy upravené. Především se to pak týká žen, které to mají s účesy složitější a nestačí jim jen zkrátit sestřih. Stylista hvězd Kája Pavlíček zhodnotil vlasy Markéty Adamové Pekarové, Aleny Schillerové a Jany Maláčové.

Ministryně financí Alena Schillerová

Alena Schillerová (na snímku vlevo) je známá svými častými vlasovými proměnami, naposledy se rozhodla pro radikální změnu a stala se blondýnou. "Blond je rozhodně letní barva, na podzim bych to ale trochu přitmavil, protože ministryně financí je vyloženě typ spíš na světlovlasou brunetu, než na platinovou blondýnu. Černá či tmavé vlasy jí nesluší, dělají ji zbytečně tvrdou a přísnou. S přicházejícím podzimem bych jí ale doporučil přejít ke světle hnědé, třeba s prosvětleným melírem, na to ona je typ," řekl pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček, jak vidí účes ministryně financí.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Jana Maláčová (na snímku uprostřed) nosí dlouhodobě delší vlasy v různých odstínech hnědé, žádnými razantními proměnami neprochází. "Ministryně práce a sociálních věcí ten účes příliš nemění, má ho klasický. U ní problém není ani tak ve střihu a barvě, jako spíš v úpravě. Měla by si vlasy upravovat denně, jakmile přijde a má je mastné či neučesané, tak ji to sníží o úroveň dolů. Občas má tmavší vlasy, občas prosvětlenější, tam bych asi nic nevytýkal, nějaké proměny tam bývají," vysvětlil stylista Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz, co by Janě Maláčové doporučil.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová je známá svými krátkými vlasy. "Má tenhle účes dlouho, v podstatě ho nemění. Líbilo by se mi, kdyby vlasy neměla úplně černé, trochu by se oživila, kdyby měla barvu třeba čokoládově hnědou. Možná by také působila na lidi mileji. Pokud chce jít člověk do voleb a zaujmout lidi, tak by měl mít milejší vzhled. Víme, že všechny negativní postavy v pohádkách mají černé vlasy, hranaté obočí a nepříjemný výraz, od takové image by bylo lepší upustit," dodal stylista hvězd Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz, jak by změnil účes předsedkyni TOP 09.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.