Submisivní muž a vláda ženy. Chlapi chtějí mnohdy jen přežít den, říká producentka Výměny manželek

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: se svolením TV Nova

V mnoha českých domácnostech vládne matriarchát a někteří muži mají tendence se vůči svým polovičkám chovat podřízeně. Nejnovější díl televizní reality show ukázal, jak funguje rodina, ve které má hlavní slovo nepříliš aktivní matka, která se nejraději baví s telefonem v ruce a kterou živí otec, jenž od své manželky očekává víc. "Já si myslím, že v českých domácnostech je poměrně dost dominantních žen. Ti chlapi mnohdy chtějí den přežít a mají v zádech energickou ženu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz kreativní producentka pořadu Jana Rezková.

Oblíbená reality show vysílaná na nejúspěšnější tuzemské komerční stanici ukázala, nakolik může být život jedné rodiny ovlivněn nešvary, které se v posledních letech mezi lidmi rozmáhají víc a víc. Na lenost a závislost na telefonu pak doplácejí hlavně děti, které jsou ochuzeny o zážitky, kterým tyto neřesti zamezují.

Maminka Anna (33) pocházející z pražských Jevan si nevěděla rady s náhradními dětmi, hrát s nimi společenské hry ji nebavilo a náhradní manžel ji musel úkolovat, aby splnila to, co od ní očekával. Její skutečný manžel Pavel (35), který dokáže zastat péči o děti i domácnost, stál o změnu.

"Na začátku jsem věřila, že nás ty páry používají jako manželskou poradnu. Někteří jsou agresivní a další skupina je zase na můj vkus moc submisivní. Já si myslím, že v českých domácnostech je poměrně dost dominantních žen. Ti chlapi mnohdy chtějí den přežít a mají v zádech energickou ženu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz kreativní producentka pořadu Jana Rezková.

Závislost na telefonu je problémem mnoha českých rodin. "České rodiny jsou dnes doslova napadené sociálními sítěmi. Před 16 lety si možná někdo psal blog, ale nebyly žádné Facebooky a Instagramy, děti nekoukaly na YouTube a nikdo neměl chytrý telefon. Rodiče dnes nemají na děti čas a veškeré volné chvíle tráví na internetu," popsala pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková potíž dnešní doby.

Říká se, že reality show z českých domácností slouží jako manželská poradna. Deset dnů v j...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.