Sue Ellen z Dallasu si prošla těžkou životní zkouškou. Herečka Linda Grayová dnes vypadá jako elegantní dáma

Linda Grayová
Linda Grayová
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 3. 2023

Herečka Linda Grayová (82), kterou diváci znají z velmi populárního seriálu »Dallas«, je již přes čtyři roky v důchodu a jak se zdá, v poslední době se jí daří dobře - navzdory seniorskému věku si stále zachovává eleganci a ráda se pěkně oblékne. Po náročném životním období, kdy v roce 2020 zemřel na rakovinu její syn, kterému bylo teprve 56 let, se nyní opět dokáže usmívat. Pro magazín Hello! herečka prozradila, jak si ve svém věku dokáže zachovat jako žena sebevědomí a jak o sebe pečuje. Mimo jiné je prý například členkou klubu turistů.

Sue Ellen Ewingová byla v seriálu jednou z hlavních ženských postav. Linda Grayová si ji zahrála poprvé v roce 1978 a naposledy v pokračování seriálu roku 2014. Vždy přitom patřila mezi krásné a stylové ženy, které na žádné společenské akci nebyly přehlédnutelné. Dnes se již veřejnosti spíše straní a s fanoušky je v kontaktu prostřednictvím sociálních sítí. Když se ale čas od času někde ukáže, elegance jí rozhodně neschází.

Vrásky na čele jí v roce 2020 přidělala tragická událost v rodině. Její syn Jeff ve věku 56 let prohrál i přes veškeré snahy lékařů boj s leukémií a ona tak přišla o jedno ze svých dvou milovaných dětí - kromě syna má ještě dceru Kehly (56). I přes smrt syna ale herečka nadále dokáže být oporou celé své rodině, neuzavřela se do sebe a s fanoušky nadále sdílí úryvky ze svého života. 

Pro magazín Hello! tak například promluvila o tom, jak jako žena snáší svůj věk a dokáže si uchovávat zdravé sebevědomí navzdory přibývajícím šedinám. "Nemyslím na věk, to za prvé. Možná to zní banálně, ale je mi to jedno. Dostanete se do bodu, kdy je vám jedno, že se mluví o tom, kolik vám je let, takže celý vtip je v tom, žít život naplno. Mám tolik přátel a členů rodiny, kteří zemřeli, můj syn a sestra zemřeli na rakovinu, a měli krásný život. Žijte dnes, v tento den. Prožijte ho co nejlépe," prozradila sympatická herečka svůj přístup k životu.

Na svém zdraví a celkové kondici se ale i přes optimismus snaží pracovat, protože jí je jasné, že nic není zadarmo. "Co dnes dělám, aby se můj život zlepšil? Pro mnoho lidí to pravděpodobně není nic. Mnoho lidí jen sedí doma a všechno kritizuje. Ale vyjděte ven, jděte na procházku, dejte si hodně vody, mějte přátele, bavte se životem, protože nikdy nevíte, co se stane," doporučila svým fanouškům v rozhodoru Linda Grayová.

Ve svém věku se také stala členkou klubu turistů, díky kterému potkává řadu nových lidí a našla si tam přátele. I v 82 letech je jeho aktivní členkou a řada mladších ročníků by si z ní mohla vzít příklad.

"V květnu jedu do Španělska a chystám se jít pěšky po Caminu de Santiago. Udělejte něco, čeho se bojíte; pro mě je to děsivé. Budu chodit 12 mil denně a lidé mi říkají: »Panebože, na to jsi moc stará. Co když spadneš?« Nechci se s takovými lidmi bavit. Chci mluvit s pozitivními lidmi, kteří mě povzbuzují," uzavřela optimisticky naladěná Linda Grayová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.