Sue Ellen z Dallasu stárne s grácií. Promluvila o životním optimismu, i když poznala bolest pramenící z úmrtí syna i sestry

Herečka Linda Grayová
Herečka Linda Grayová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 8. 2023

Byl to televizní hit, který se vysílal v letech 1978 až 1991. A řada diváků na něj dodnes rádo vzpomíná. Řeč je o seriálu Dallas, v němž jednou z výrazných postav byla Sue Ellen Ewingová - ztvárnila ji dnes již dvaaosmdesátiletá herečka Linda Grayová. V minulosti patřila mezi nejkrásnější a nejstylovější herečky. Podle posledních snímků se dá hovořit o tom, že čas člověk nezastaví a umělkyně se změnila k nepoznání. Jak vzpomíná na někdejší seriál, prozradila letos v rozhovoru pro magazín Hello!.

Sue Ellen Ewingová sice byla v seriálu jednou z hlavních ženských postav, ale vše nebylo tak růžové, jako tomu je v rámci natáčení dnes. Lindu Grayovou tato role provázela dlouhá léta, poprvé si ji zahrála v roce 1978 a naposledy v pokračování seriálu roku 2014.

Herečka se nepochybně řadila mezi krásné a stylové ženy, které na žádné společenské akci nebyly přehlédnutelné. Dnes se ale veřejnosti spíše straní a s fanoušky je v kontaktu prostřednictvím sociálních sítí. Občas médiím poskytne rozhovor, v němž zavzpomíná na někdejší dobu a svou životní roli v seriálu Dallas.

"Byla to velmi šovinistická show, upřímně. Producenti, scénáristé - měli několik scénáristek, ale byly tam spíše symbolicky. Jenže svět se v 80. letech měnil a já jsem mohla sledovat, jak se svět mění. Žen ve filmu přibývalo a začaly být více slyšet. A to nejen tak, jak se s nimi zachází, ale i v rámci platů, a stala se z toho přílivová vlna žen, které si stojí za svým," ohlédla se Linda Grayová pro magazín Hello!, jak vzpomíná na někdejší dobu v rámci natáčení a změn, kdy ženy začily mít silnější pozici v showbyznysu.

Hvězdy seriálu Dallas jsou dodnes ikonické, ale to neznamená, že nestárnou. Grayová byla ještě donedávna ženou, které by její věk snad nikdo netipoval - tvář měla bez vrásek a postavu jako lusk. Před třemi lety ji ale hluboce ranila tragédie, která je noční můrou každého rodiče - její syn Jeff ve věku 56 let prohrál i přes veškeré snahy lékařů boj s leukémií a ona tak přišla o jedno ze svých dvou milovaných dětí, informoval o tom tehdy deník The Sun.

I přes smutnou skutečnost, zůstává velkou optimistkou - zejména pokud jde o věk. "Věk je jen číslo, nepřipouštím si ho. Může to znít banálně a je mi to jedno. Člověk se dostane do bodu, kdy mu je jedno, že mluví o tom, jak je starý. Já se starám jen o to, abych žila naplno. Mám tolik přátel, kteří zemřeli a členové rodiny zemřeli - můj syn zemřel na rakovinu i moje sestra a měli krásný život. Dnes jsi naživu, tak žij co nejlépe," dodala v rozhovoru pro Hello!.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.