Svatba Kajínka má bonus. Prstýnky, které hlídá pes, a "definitivní doživotí"

Jiří Kajínek s manželkou Magdou
Jiří Kajínek s manželkou Magdou
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2024

Ve čtvrtek ve 14 hodin si na Staré radnici v Brně vzal Jiří Kajínek svou dlouholetou partnerku Magdu Gubovou za ženu. Svatba proběhla tajně, a to pouze za přítomnosti dvou svědků. Slavnostní okamžik si partneři naplánovali přesně na den, kdy mu skončila sedmiletá podmínka. Pro ŽivotvČesku.cz se Kajínek pochlubil limitovanou edicí vín vyrobenou z vlastních plodů, které na etiketě mají hned několik symbolických prvků. Jedním z nich je nápis: »Definitivní doživotí«.

Omilostněný Kajínek, jenž ve výkonu trestu strávil se 40denní přestávkou 23 let, byl propuštěn v roce 2017. Od té doby čekal dlouhých sedm let, než mu vyprší podmíněný trest. Tak se stalo ve čtvrtek. Zároveň s tím vstoupil do svazku manželského s partnerkou Magdou Gubovou, s níž žije sedm let, znají se ale celkem 47 let.

Jejich svatba má speciální bonus. Manželé si totiž nechali vyrobit limitovanou edici vín v počtu 100 kusů, která jsou neprodejná. "Jsou určena pouze jako svatební dar od nás našim blízkým přátelům," popsal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek.

Etiketa na lahvích má hned několik speciálních symbolů. "Jde o velmi kvalitní odrůdy vín a je to víno, které je velmi dobře vymyšlené. S nápadem na výrobu a i podobu etikety přišla manželka. Pojďme si tedy projít, co přesně je na etiketě," vybídl Kajínek.

"Jsou tam samozřejmě data, kdy jde o den propuštění a den svatby. Na horním snímku je naše jedenáctiletá fenka, která má před sebou snubní prsteny. Na druhém snímku jsou novomanželé v civilu a pod nimi nápis »Definitivní doživotí Jiřího Kajínka« s datem svatby, což dává logiku. A pod ním je fotografie mě v zeleném tílku s datem propuštění na svobodu," popsal pro ŽivotvČesku.cz muž, který byl před sedmi lety omilostněn dnes už bývalým prezidentem Milošem Zemanem.

Zajímavostí je, že vína jsou vyrobena z hroznů, která patří Kajínkovi. Jak redakce zjistila, s manželkou vlastní část pozemku, na němž se vinná réva pěstuje.

Jiří Kajínek pro ŽivotvČesku.cz rovněž poskytl první rozhovor po svatbě, redakce ho publikovala v předchozím článku. Mimo jiné v něm »ženáč« popsal, jak se s již manželkou na svůj velký den připravovali.

"Když se blížil termín vypršení podmínky, tak jsme se shodli, že jde o nejideálnější termín. Takže jsme se pro to rozhodli. Paní doktorka řešila oblečení a zvažovali jsme počet lidí, které pozveme. Nakonec jsme se rozhodli pro dva nejbližší, kteří nám svatbu odsvědčili. Protože oba jsou naši blízcí přátelé, tak losovali, kdo komu bude svědčit," vylíčil Kajínek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že za celou dobu, co se s manželkou Magdou zná, se nikdy nepohádali.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.