Svět kulturistiky v slzách. Zemřel jeden z nejproduktivnějších závodníků František Zálešák. Promluvil o něm Filip Grznár

Kulturista Filip Grznár
Kulturista Filip Grznár
Foto: Se svolením Filipa Grznára
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 7. 2021

Český svět kulturistiky se ponořil do hlubokého smutku. Zemřel úspěšný sportovec František Zálešák, bylo mu úctyhodných 79 let. Měl za sebou řadu úspěchů a veřejností i samotnými závodníky byl právem označován za »nestora české kulturistiky«. "Bylo to člověk, který měl vždy perfektní formu. V minulosti jsem s ním dokonce závodil," řekl pro ŽivotvČesku.cz kulturista Filip Grznár.

František Zálešák byl jedním z nejproduktivnějších českých závodníků v kulturistice. Od roku 1991 startoval na bezmála sedmdesáti soutěžích.

"Závodil jsem s ním na Aminostar Cupu v roce 2005, kde skončil, jestli si dobře vybavuji, na třetím místě ve váze do 75 kilogramů. Měl vždy opravdu výbornou formu, ten sport miloval a byl to neskutečně skvělý chlap," řekl pro ŽivotvČesku.cz kulturista Filip Grznár s tím, že zpráva o jeho skonu ho zarmoutila.

Na 13. listopad byl původně oznámený turnaj Underground v největší pražské aréně v čele se zápasem Karlose Vémoly (36) a rappera Marpa (36). Pro Karlosovo aktuální zranění se ale tento zápas musí odložit, konkrétní termín zatím promotéři neodhalili. A právě na tomto turnaji se měl ukázat i talentovaný Jakub Štáfek (31), jehož soupeřem bude slovenský MMA bijec Gábor Boráros. Zápas je vypsán na 6x3 minuty. "Před 14 dny mi začala příprava, protože jsme mysleli, že to bude v listopadu, teď se to ale posouvá," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec.

Sportovce politika vždy lákala a dál lákat bude. Jako příklad lze jmenovat hokejisty Jiříh...

Slavný český kulturista pocházel z malé vesničky u Strážnice na Moravě a do prvního kontaktu s činkami se dostal po návratu z vojny. Závodil v posledních letech ve veteránech nebo za muže v kategorii do 67,5 kg, na pohárových soutěžích do 70 nebo 75 kilogramů. V roce 1974 založil sportovní oddíl Arnold Club Otrokovice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu