Syn Andreje Babiše přijel pomáhat na Moravu a parodoval otce. Ke vtipným snímkům se vyjádřil politolog

Předseda vlády Andrej Babiš
Předseda vlády Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2021

Odklízení, bourání a stavby na jižní Moravě, kterou v červnu zasáhlo tornádo, pokračují. Dobrovolníci i členové záchranných složek odvedli pořádný kus práce, přesto jí je ještě dost. Jako dobrovolník proto přijel přiložit ruku k dílu i syn premiéra Andreje Babiše (66), který byl zachycen s kolečkem a na dalším snímku pak sedí s neznámou ženou tak, jako seděl jeho otec při setkání v místě tragédie s ministryní financí Alenou Schillerovou (57). "Lidé, kteří jsou kritičtí vůči Babišovi, samozřejmě považují jeho syna za oběť a za jeden z důvodů, proč ho odmítat a budou to vděčně sdílet," zhodnotil aktivitu Andreje Babiše mladšího (38) pro ŽivotvČesku.cz politolog Josef Mlejnek a vysvětlil, nakolik může syn premiéra ovlivnit říjnové volby.

Novinář Jaroslav Kmenta na sociální síť umístil fotografie, na nichž je zachycen Andrej Babiš mladší při dobrovolnických pracích na jižní Moravě. V oblasti, kterou v červnu zasáhla živelná pohroma, se chopil kolečka a odvážel suť. Návštěvu postižené oblasti pak využil i k tomu, aby si udělal legraci ze snímku svého otce s ministryní financí, který napodobil.

Podle politologa už aktivity Andreje Babiše mladšího nemohou mít na říjnové volby zásadní vliv. "Veřejné mínění je už dávno zformováno. Lidé, kteří jsou kritičtí vůči Babišovi, samozřejmě považují jeho syna za oběť a za jeden z důvodů, proč ho odmítat a budou to vděčně sdílet. Příznivci naopak přijímají jeho verzi a v zásadě to mohou vzít tak, že syn jel na Moravu pomáhat, a když si u toho udělal z tatínka legraci, proč ne. Toto je zrovna věc, která těžko nějak zásadně pohne volebními preferencemi," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Mlejnek.

Přestože se podle odborníka může jednat o snahu Andreje Babiše mladšího svého otce a aktuálně i předsedu vlády kritizovat a dát najevo svou nelibost vůči němu, mine se účinkem. Premiér si totiž velkou část veřejnosti po zveřejnění kauzy Krym získal na svou stranu.

Ministr rozkoší, skvělý zpěvák a obrovský showman Daniel Nekonečný (†52) našel místo věčného klidu v Praze na Malvazinkách. V těsném sousedství leží Eva Pilarová, o kousek dál má hrob Karel Gott. "Chtěla jsem, aby hrob nebyl běžný, ale aby byl vkusný. Snad se to povedlo. Je to čtverec 110 na 110 centimetrů a chtěla jsem, aby tam Dan měl slunce," prozradila pro ŽivotvČesku.cz zpěvákova dlouholetá partnerka Zuzana Kardová.

"Andrej Babiš mladší se už několikrát kriticky vyjádřil vůči svému otci. Toto může být součástí snahy otce kritizovat a nějak se vůči němu vymezit. Ale jak jsem říkal, volby to těžko ovlivní. Kauza syn na Krymu už proběhla a Andrej Babiš to uhrál ve svůj prospěch, když prezentoval, že to je útok na rodinu. V zásadě se dá říct, že veřejné mínění získal na svou stranu on. Část veřejnosti bude aktivity premiérova syna vnímat tak, že je nemocný a musí se brát s rezervou," dodal politolog Josef Mlejnek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.