Daniel Nekonečný má hrob vedle Evy Pilarové. Partnerka řekla, jaký nápis se ještě musí předělat

Daniel Nekonečný našel místo věčného klidu. Před hrobem stojí Zuzana Kardová s dcerou.
Daniel Nekonečný našel místo věčného klidu. Před hrobem stojí Zuzana Kardová s dcerou.
Foto: Se svolením Zuzany Kardové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2021

Ministr rozkoší, skvělý zpěvák a obrovský showman Daniel Nekonečný (†52) našel místo věčného klidu v Praze na Malvazinkách. V těsném sousedství leží Eva Pilarová, o kousek dál má hrob Karel Gott. "Chtěla jsem, aby hrob nebyl běžný, ale aby byl vkusný. Snad se to povedlo. Je to čtverec 110 na 110 centimetrů a chtěla jsem, aby tam Dan měl slunce," prozradila pro ŽivotvČesku.cz zpěvákova dlouholetá partnerka Zuzana Kardová.

"Dan má konečně klid. Dnes jsme byly na hřbitově s dcerou, jsou tam ještě nějaké »​nedodělávky«, ale na to bude čas. Nyní k Danovi budeme chodit na návštěvu. Doufám, že to vidí a že nás za to pochválí, myslím si, že ten hrob se vypiloval hezky. Dnes už byli na hřbitově lidé, kteří nesli svíčku Karlu Gottovi a Evičce Pilarové, bavili se mezi sebou a říkali, že jak Dan žil, takový má hrob. Byla jsem ráda, že jsem to slyšela od cizích lidí, že se jim líbí, jak to je udělané, tak to bude asi pravda," řekla s dojetím v hlase pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Kardová.

"Chtěla jsem, aby hrob nebyl běžný, ale aby byl vkusný. Snad se to povedlo. Je to čtverec 110 na 110 centimetrů a přála jsem si, aby tam Dan měl slunce. Když jsme byli s Honzou Kolomazníkem (vdovec od Evy Pilarové, poznámka redakce) u kameníka, tak jsem vybrali slunce s ohnivými paprsky, vybírali jsme z pěti návrhů," řekla Zuzana Kardová.

Zpěvačka Eva Pilarová (†80), která v březnu 2020 podlehla selhání ledvin, má důstojné místo posledního odpočinku. Na hřbitově na Malvazinkách se její hrob nachází jen několik metrů od hrobu mistra Karla Gotta (†80), se kterým si byla blízká. Zanedlouho bude poblíž uložen zpěvák Daniel Nekonečný (†52), který nečekaně zemřel v březnu 2019. "Už brzy bude uložen na Malvazinkách," řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvákova životní družka Zuzana Kardová.

"Na hrobě je věta Ať se práší za kočárem. To musí kameník ještě doladit, aby to bylo více čitelné," doplnila pro ŽivotvČesku.cz žena, která s obrovským bavičem prožila velkou část života.

Ostatky Dana Nekonečného jsou uložené ve žluté urně, jak by si určitě přál. Daniel Nekonečný z tohoto světa odešel náhle v březnu 2019 a jeho ostatky byly rozděleny na dvě části - jednu si vzala jeho sestra a uložila ji v Boskovicích, druhá část byla uložena do hrobu se sluncem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.