Syn Davida Pastrňáka zemřel po 6 dnech od narození. Psycholog popsal, co rodinu nyní čeká

Hokejista David Pastrňák
Hokejista David Pastrňák
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2021

Český hokejista David Pastrňák (25) a jeho švédská partnerka Rebecca Rohlssonová zažívají nejtemnější dny svého života. Rodina oznámila, že necelý týden po narození jejich syn Viggo umřel. "Na tohle není žádný lék. Já vždy říkám, že lidé by měli mít 3 děti, protože někdy se to bohužel stává," řekl pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš.

"Máme nad námi Anděla, který se na nás dívá. Jmenuje se Syn. Budeme tě navždy milovat," napsal hokejista Bostonu Bruins na svůj Instagram. "Prosím, respektujte v těchto srdcervoucích časech naše soukromí," doplnila česká hokejová hvězda.

Viggo Rohl Pastrnak se narodil 17. června, o šest dnů později bohužel zemřel. Bližší podrobnosti k tragédii rodina neuveřejnila.

"Smutnění má poměrně dobré samovolné mechanismy, hlava je nastavená, aby se začala napravovat sama. Smutnění máme v krvi, nyní začíná fáze, které říkáme poruchy přizpůsobení. Tyto poruchy by měly odeznít do čtvrt roku až dvou let. Bohužel se toto někdy stává, každá rodina by měla myslet na to, že dětí má být více. Na tohle není žádný lék. Já vždy říkám, že lidé by měli mít 3 děti, protože někdy se to bohužel stává," řekl pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš.

Upřímnou soustrast rodině českého hokejisty přes sociální sítě již poslali kamarádi ze sportovního prostředí Dimitrij Jaškin, Tomáš Hertl, Vítek Vaněček či fotbalový brankář Petr Čech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.