Syn Leony Šenkové už je prvňáček. Cítí se zodpovědnější, říká zpěvačka. Zavzpomínala, jak školní léta prožívala ona

Zpěvačka Leona Šenková
Zpěvačka Leona Šenková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 9. 2021

Leona Šenková (28) se v roce 2009 proslavila v populární pěvecké soutěži. Dnes je nejen zpěvačkou, ale především maminkou šestiletého Káji. Pro jejího synka letos začala povinná školní docházka, začátkem září nastoupil do první třídy a první týden v roli školáka už má za sebou. "Vzal to statečně a dobře. Cítí se být starší, už si skoro hraje na puberťáka," řekla Leona Šenková pro ŽivotvČesku.cz. Prozradila také, jak školu vnímala v dětství ona sama.

V roce 2009 byla Leona Šenková jednou z favoritek pěvecké show vysílané na nejúspěšnější tuzemské komerční stanici. Tehdy jí bylo 16 let, dnes jí je už 28 a je především milující maminkou. Její šestiletý syn Karel letos nastoupil do první třídy, což je velká životní změna nejen pro něj, ale i pro oblíbenou zpěvačku. Ta si uvědomila, že její chlapeček už není maličké dítě a že se z něj stává velký kluk, který si dobře uvědomuje svou zodpovědnost.

"Člověk zjistí, jak těch šest let strašně uteklo, že ty děti se už stávají dospělejšími než ve školce. Samozřejmě s tím přicházejí povinnosti, protože teď žáci musí mít spoustu věcí. Museli jsme sehnat batoh, různé pomůcky, občas jsem se v tom nevyznala, tak mi pomohly kamarádky, které už mají děti ve škole nějaké roky a obeznámily mě s tím. Samozřejmě je to změna pro rodiče i pro to dítě samotné. Už i teď kluka učím, aby víc myslel na své věci - kam si co dá a aby někde něco nezapomněl. Je to dobrý posun pro děti, aby se učily samostatnosti a zodpovědnosti," řekla pro ŽivotvČesku.cz Leona Šenková.

Stejně jako pro mnoho dalších rodičů, i pro Leonu Šenkovou znamenal nástup syna do první třídy nemalé výdaje. "Samozřejmě ten začátek byl finančně náročnější, o tom žádná, ale podle mě už to jiné nebude. Budou různé exkurze, kroužky, a když rodič chce, aby z dětí něco bylo, tak kroužky zaplatí a podpoří je v tom. Já s těmi náklady počítám, ale mám jen jedno dítě. Nevím, co by říkala maminka, která má třeba tři nebo čtyři děti. Takový nákup ji musí stát spoustu peněz, když jdou všichni do školy," zamyslela se zpěvačka nad financemi.

Šestiletý Karel je zatím z povinné školní docházky nadšený. "Kája chodí na školu u nás v malém městě, vzal to statečně a dobře. Cítí se být starší, už si skoro hraje na puberťáka. Samozřejmě se mu po školce stýská, cítí, že povinnosti tam takové nebyly, ale teď se cítí dospělejší a zodpovědnější. Také tam má mnoho kamarádů, dokonce i bratrance a je rád, že je vídá. Už donesl i pět razítek jako pochvalu, mají zatím spíš odlehčující práce. Uvidíme, co bude dál. Umí už docela i počítat a psát písmenka, občas jsme se spolu učili, aby byl do školy připravený a věděl, o co půjde," vysvětlila Leona Šenková pro ŽivotvČesku.cz, díky čemu jejího synka škola zatím baví.

"Já jsem se jako malá do školy moc netěšila, jsem člověk, který nemá rád povinnosti, prostě rebel. Celkově my umělci nejsme stvoření pro nějaká pravidla. Pamatuji si, že se mi do školy moc nechtělo, protože jsem věděla, že budu muset psát úkoly a každý den se poctivě učit. Po škole ale pak začínají další povinnosti dospělého jedince, takže si člověk nevybere v jakémkoliv období. Nejlepší je dětství tak v školkovém věku. Také bych dnes ráda skočila do školky, hrála si s panenkami a čekala na maminku, než si mě po práci vyzvedne. Pak bych nemusela nic řešit, dostala bych teplou večeři a po pohádce na dobrou noc bych šla spát," zavzpomínala někdejší hvězda SuperStar pro ŽivotvČesku.cz na svá školní léta a popsala, do jakého životního období by se vrátila.

Rodiče žáků a především studentů doufají, že letos kvůli epidemické situaci nedojde k uzavření škol a že distanční výuka je už minulostí. Stejně tak v to doufá i zpěvačka, která poslala fanouškům milý vzkaz. "Všem prvňáčkům přeji, ať se jim na škole daří, a rodičům přeji, ať mají plno síly a energie pro děti," dodala Leona Šenková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.