Syn Lucie Bílé Filip Kratochvíl slaví 28. narozeniny. Mladý muž je doslova kopie slavné maminky

Lucie Bílá se synem Filipem Kratochvílem
Lucie Bílá se synem Filipem Kratochvílem
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 3. 2023

Oblíbená zpěvačka Lucie Bílá (56) má jediného syna Filipa Kratochvíla, se kterým má velmi blízký vztah. Sympatický mladý muž zrovna slaví 28. narozeniny a při té příležitosti se jeho maminka pochlubila společným snímkem, kde je na první pohled vidět, jak moc jsou si podobní. "Filip má stejný úsměv jako Lucie," potvrdil také partner vynikající pěnice Radek Filipi pro ŽivotvČesku.cz.

Filip Kratochvíl nějakou dobu studijně pobýval v zahraničí, kde sbíral zkušenosti. Ani to ale nezmenšilo blízkost, kterou mezi sebou se slavnou matkou Lucií Bílou mají. V roce 2021 se nicméně Filip vrátil zpět do Prahy, kde mimo jiné své matce pomáhal s otevřením jejího vlastního divadla a věnuje se také své vlastní umělecké kariéře.

K umění sympatický mladík inklinuje už od dětství. Na rozdíl od své maminky Lucie Bílé se však nenašel v hudbě, raději je na druhé straně kamery a občas režíruje některé její klipy. Ta je na svého syna náležitě hrdá, a kdykoli může, pochlubí se s ním na sociálních sítích.

"Všechno nejlepší k narozeninám, broučku můj," vzkázala milující maminka synovi na sociální síti Instagram. Přestože talentovaný filmař slaví již 28. narozeniny, je zřejmé, že Lucie Bílá v něm i nadále vidí svého malého chlapce. Protože se ale mají velice rádi, nezdá se, že by mu to vadilo.

Na první pohled je vidět, že jsou příbuzní - ve tváři totiž mají téměř identické rysy. "Filip má stejný úsměv jako Lucie, ale i přístup ke svému okolí. Je empatický," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Radek Filipi (39), se kterým zpěvaččin syn vychází skvěle, i když není jeho biologickým otcem. Tím je herec Petr Kratochvíl (71), který již dlouhé roky žije s miss Pavlínou Babůrkovou (49).

Obecně se traduje, že podobnost dítěte vidí každý jinak, ale také, že první dcera bývá často podobná otci, první syn matce. U dalších potomků už podoba nebývá tak výrazná. Podle některých teorií tím totiž příroda kompenzuje skutečnost, že většina mužů podvědomě touží, aby prvorozeným dítětem byl syn, zatímco většina žen by raději holčičku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.