Tábory mohou být od 27. června. Stanovili jsme maximálně 300 účastníků, uvedl Adam Vojtěch

Letní tábory budou mít přísná hygienická pravidla.
Letní tábory budou mít přísná hygienická pravidla.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2020

Letní tábory se při zachování příznivé epidemiologické situace budou moci uskutečnit od 27. června. Informoval o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Dětské tábory jsou v současnosti zakázány kvůli epidemii nového koronaviru. Premiér Andrej Babiš (ANO) na začátku května uvedl, že by se mohly konat od 1. července. Očekával, že se to vyjasní do konce května a rozhodující bude epidemiologická situace.

Ve čtvrtek Adam Vojtěch uvedl, jaká budou aktuální pravidla. "Letní tábory se spustí od 27.6., pokud bude nadále příznivá epidemiologická situace. Domluvili jsme se s Českou radou dětí a mládeže. Stanovili jsme max. 300 účastníků, možná pustíme 500, když bude po 8.6. situace stále dobrá. Stanovíme do 100 osob," uvedl ministr zdravotnictví. Detailní informace zveřejní ministerstvo zdravotnictví na páteční tiskové konferenci. 

Přísná pravidla

Na táborech by měla platit například přísnější pravidla pro personál v kuchyni a budou vyžadovat nošení roušek společně s rukavicemi a pracovním pláštěm.

Příměstské tábory by se měly řídit obecnými opatřeními, která proti koronaviru stanovuje vláda. Putovní tábory by se letos konat neměly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.