Tajemná síla úplňku: Astroložka vysvětlila, proč dochází k dopravním nehodám

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 12. 2020

Citlivé jedince čeká náročná noc. Máme před sebou poslední letošní úplněk. "Můžeme být méně pozorní, nevyrovnaní a nesoustředění na praktické záležitosti," říká v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz astroložka Alita Zaurak s tím, že lepší je při úplňku odpočívat a meditovat, než se pouštět do práce, která vyžaduje preciznost a přesnost.

V noci z úterý na středu tu máme polední úplňkovou noc letošního roku. Staré kultury vždy věřily, že měsíční fáze ovlivňují duševní i fyzické pochody člověka. A někteří lékaři a vědci uznávají, že na starých radách a pověrách může něco být.

"Fyzikální jevy na člověka působí. Od pradávna je známo, že množství světla, podobně jako intenzita větru či atmosférický tlak člověka ovlivňuje. Je to zejména u lidí, kteří jsou citlivější, hlavně u neurastenických typů. My jako lidi jsme zřejmě naprogramováni na nějakou harmonii. Ta harmonie je těmi pravidelnými jevy v atmosféře pak nějak ovlivněna," uvedl pro ŽivotvČesku.cz přčední český psychiatr Jan Cimický.

Také astrologie a spirituální nauky vychází z toho, že sílu Měsíce není dobré podceňovat. "Úplněk je z astrologického i z astronomického hlediska moment, kdy se Slunce a Měsíc dostávají do opozice, jsou od sebe nejdále, přesně naproti sobě, konkrétně v úhlu 180 stupňů. Slunce představuje archetyp rozumného muže-krále-otce, Luna je citlivá a vnímavá žena-královna-matka," upozornila pro ŽivotvČesku.cz astroložka Alita Zaurak.

Může dojít k tomu, že naše pocity se vymaní z kontroly rozumu. "V lepším případě můžeme zažívat extatické a odlehčené stavy. Máme potřebu slavit, tvořit, bavit se, věnovat se spíše méně pragmatickým až romantickým záležitostem. Z druhé strany se však může ozývat přílišné racio, mužský pohled na věc, který strhává pozornost na svou stranu. Můžeme být méně pozorní, nevyrovnaní, nesoustředění na praktické záležitosti - z tohoto důvodu dochází bohužel během úplňku k dopravním a jiným nehodám. Proto je lepší se v tyto dny méně věnovat záležitostem vyžadujícím přesnost či preciznost, rozhodnost, zodpovědnost. Naopak je vhodné odpočívat, meditovat, poslouchat hudbu, vydat se do přírody, naslouchat vědomě intuici a svým pocitům. Důležité je dbát na rovnováhu rozumu a citu," upřesnila Alita Zaurak pro ŽivotvČesku.cz.

Dnes večer bychom si tedy měli odpočinout od každodenního shonu a ponořit se do sebe. "Za odměnu se můžeme »jakoby náhodou« dozvědět, jak třeba vyřešit nějaký problém, jak se na něj podívat z jiného strany. Každý úplněk má svou jedinečnou atmosféru a témata k řešení a procítění. Například úplněk Slunce v Kozorohu a Luna v Raku nám pomáhá lépe a hlouběji uchopit a pochopit vztahy v rodině nebo procítit otázky spojené s bydlením," dodala pro ŽivotvČesku.cz astroložka Alita Zaurak.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.