Tajemství svatebního modelu vévodkyně Meghan vyzrazeno. Vynesla outfit v hodnotě 70 milionů korun, tvrdí klenotník

Vévodkyně Meghan a princ Harry na své svatbě
Vévodkyně Meghan a princ Harry na své svatbě
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2022

Vévodkyně Meghan (41), které se momentálně dostává velké pozornosti kvůli dokumentu, ve kterém odhaluje některá překvapivá fakta ze života u britského královského dvora, je za prince Harryho (38) provdaná od roku 2018. Její svatební šaty tehdy rozhodně ovlivnily trendy, kterými se nevěsty po několik dalších let řídily. "Elegantní silueta a neobvyklý výstřih byly tak osvěžující a výraznou změnou v době, kdy byly všude krajkové svatební šaty," uvedla editorka webu Hitched v rámci zprávy, kterou zaslala do redakce ŽivotvČesku.cz. Odborníci nyní vypočítali přibližnou cenu modelu, ve kterém svůj velký den prožila. Nejspíš nikoho nepřekvapí, že částka je to skutečně astronomická.

Svatba britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové byla nepřekvapivě velmi nákladnou událostí. Odborníci na šperky a další cennosti z britského klenotnictví Steven Stone ve svém magazínu uvádějí, že přibližná cena celé veselky mohla být v přepočtu kolem 900 milionů korun. Průměrná svatba ve Velké Británii přitom novomanžele a jejich rodiny obvykle vyjde kolem 500 tisíc korun.

V tomto kontextu možná překvapí, že v rámci svateb v královské rodině patří šaty, které vévodkyně Meghan oblékla, spíše k těm levnějším. Jednoduchou saténovou róbu z dílny značky Givenchy budoucí šlechtična pořídila za necelých 3 a půl milionu korun.

"Svatební šaty Meghan Markle vyvolaly několik trendů - a je to vůbec překvapivé? Elegantní silueta a neobvyklý výstřih byly tak osvěžující a v době, kdy všude vládly krajkové svatební šaty, tak výraznou změnou. Po její svatbě s princem Harrym vyhledávání »saténových svatebních šatů« prudce vzrostlo a zatím nejeví známky zpomalení," uvedla editorka webu Hitched Zoe Burkeová ve zprávě, kterou zaslala do redakce ŽivotvČesku.cz.

Výraz »saténové svatební šaty« zaznamenává na portálu Google průměrně 18 100 vyhledávání měsíčně, zatímco konkrétně »svatební šaty Meghan Markle« zaznamenal v květnu 2018 přes 2 miliony vyhledávání a v roce 2022 stále zaznamenává 27 100 vyhledávání měsíčně.

Kromě šatů svatební model vévodkyně Meghan sestával ještě ze střevíčků značky Givenchy, které byly vyrobeny na zakázku a stály kolem 19 tisíc korun, a dále šperků, které byly v tomto případě nejnákladnější částí celého outfitu. Tiára, kterou Meghan zapůjčila královna Alžběta II. (†96), má hodnotu přes 56 milionů korun, což má svůj důvod.

"Meghan Markle údajně navštívila královnu Alžbětu v Buckinghamském paláci, aby si vybrala, jakou tiáru si ve svatební den vezme. Tiára, kterou si vybrala, patřila královně Marii, která byla provdána za krále Jiřího V. a byla také babičkou královny Alžběty," uvedl klenotník Maxwell Stone ve zprávě zaslané pro ŽivotvČesku.cz.

Dále vévodkyně vynesla prsten s akvamarínem po princezně Dianě (†36) v hodnotě kolem 2 a půl milionu korun, náušnice Cartier v hodnotě 99 tisíc korun, náramek od téhož výrobce v ceně kolem 4 milionů korun, snubní prsten v hodnotě 282 tisíc korun a zásnubní prsten, který pravděpodobně stál přes 3 miliony korun.

To však stále ještě není vše. Na večerní hostinu se totiž novomanželka prince Harryho převlékla do méně okázalého modelu. Šaty od návrhářky Stelly McCartney vyšly v přepočtu na necelých 99 tisíc korun. Ty ještě doplnila botami od značky Aquazurra v hodnotě 18 tisíc korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.