Tajil orientaci a sbíral úspěchy. Byl jsem král světa, ale propadal jsem depresím, přiznal Ricky Martin

Ricky Martin trpěl depresemi
Ricky Martin trpěl depresemi
Foto: showpix.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 2. 2021

Portorický zpěvák Ricky Martin (49) byl na konci 90. let, obzvláště po vydání skladby Livin' La Vida Loca, velmi úspěšným interpretem a idolem žen. Jeho fanynky tehdy neměly ponětí, že se Ricky trápí tajemstvím, která roky tajil a nemohl tak žít život, jaký by si představoval. Homosexualitu přiznal až v roce 2010 a byla to pro něj tehdy velká úleva. Když vzpomíná na minulost, nevidí jen slávu, ale i deprese.

Ricky Martin v roce 2010 po letech spekulací potvrdil, že je homosexuál. Od té doby žije spokojeným životem s manželem Jwanem Yosefem, se kterým si nechal náhradními matkami odnosit dvě děti, holčičku Lucii a syna Renna.

Dnes už hudební kariéra Martina není tak úspěšná, jako bývala, ale ani na doby své největší slávy zpěvák nevzpomíná jen v tom nejlepším. "Hodně času jsem investoval do hudby, teď si to vynahrazuji," řekl v rozhovoru pro podcast rádiové stanice PROUD.

Na veřejnosti vystupoval Ricky sebevědomě, ovšem realita byla taková, že se často cítil špatně. "Byl jsem král světa, mé písně poslouchali lidé po celém světě, bez ohledu na to, že jim nemuseli rozumět. Ale nežil jsem naplno, byl jsem smutný a trpěl jsem depresemi," vzpomíná portorický zpěvák a bývalý idol žen.

Jeho vystoupení byla vždy energická a vášeň pro muziku nebyla jediným důvodem. "Na koncertech jsem se vždy rozparádil, dával jsem do nich vše, abych utekl od té bolesti, od velkého smutku, který mi lpěl v hlavě," vysvětlil Martin, který je dnes v soukromém životě na vrcholu blaha.

Rozhodnutí jít s pravdou ven Ricky Martin učinil až ve chvíli, kdy si dal od kariéry pauzu. "Jednoho dne jsem si řekl, že už to takhle dál nejde. Že potřebuju být sám, potřebuju se vztekat, brečet a odpustit si, že jsem to nechal zajít tak daleko," uvedl ohledně svého impulsu.

Z hudebního světa se zpěvák stáhl v roce 2007 a v roce 2010 se vrátil, aby na svém oficiálním webu oznámil, že je homosexuál. "Napsal jsem to, zveřejnil a okamžitě se mi spustily slzy. Byl jsem šťastný jako nikdy předtím," zavzpomínal Ricky Martin na moment, který mu změnil život k lepšímu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.