Tajný tip pro Andreje Babiše: Expremiér Jiří Paroubek mu radí, jak se vyhnout dalším vajíčkovým útokům

Bývalý politik Jiří Paroubek
Bývalý politik Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 8. 2021

Předvolební mítink Andreje Babiše (66) v Průhonicích se neobešel bez útoku. Premiér dostal zásah vajíčkem. Policisté na náměstí následně zadrželi dva muže. Podle všeho jde o politické odpůrce šéfa hnutí ANO. Po útoku se předseda vlády ukryl v nedaleké cukrárně, kde ho střežili muži zákona. Redakci ŽivotvČesku.cz popsal Jiří Paroubek (68), který čelil několika útokům vajíčky, jak se do budoucna něčemu podobnému vyhnout. "Proti takovému útoku je jednoduchá obrana," prozradil bývalý politik.

Andrej Babiš v obci, kde žije, podepisoval svou novou knihu a pozval veřejnost, aby přišla na zmrzlinu. Na náměstí, kde jsou nakreslené křížky za oběti koronaviru, se objevila i manželka premiéra Monika Babišová (47). Nikdo ze zúčastněných netušil, že dojde k útoku vajíčkem. "To je za rodinu," zdůvodnil útočník, kterého následně zadržela policie, svůj čin.

Podle Jiřího Paroubka jde o čin, který je politicky směřovaný. Jde se ale proti němu bránit. "Myslím si, že za útokem stojí ti, kdo podporují volební kampaň pravice. Jde o to dehonestovat a zesměšnit Andreje Babiše. Útok vajíčkem je fyzický útok. Když vejcem, tou tvrdou částí, dostane člověk třeba do oka, tak má po oku. Jde zejména o zesměšnění. Pravice v tuto chvíli dělá vše, aby zvrátila preference ve prospěch hnutí ANO. Proti takovému útoku je ale jednoduchá obrana, aby Andrej Babiš setkání se svými příznivci udělal v uzavřených místnostech. To jsem měl udělat já v roce 2009 a ubylo by vajíčkových útoků. V uzavřených místnostech mohou pořadatelé totiž udělat takový režim, který znemožní podobné útoky," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, jak by měl Andrej Babiš ve své kampani dále postupovat, aby eliminoval případný zásah vejcem.

"Takový útok je nepříjemný. Takže jsem vždy něco podobného už po prvním útoku očekával a snažil se dělat vše pro to, aby mi vejce nepřistálo v oku," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek.

Akce v Průhonicích odpoledne i po útoku pokračovala. Andrej Babiš se skryl ve své cukrárně, kdy ho hlídali muži zákona. Kolem 18. hodiny byl na místě klid a všichni lidé se rozešli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.