Takhle dnes vypadá syn Karla Černocha. Nemohu si dovolit ani týden u moře, říká Marek

Syn Karla Černocha Marek
Syn Karla Černocha Marek
Foto: Se svolením Marka Černocha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2021

Zpěvák Karel Černoch (†64) zůstane výjimečnou osobností české hudební scény. Na konci roku 2007 prohrál svůj dlouholetý boj s rakovinou tlustého střeva a zemřel v 64 letech. Jeho syn Marek (51) po něm zdědil nejen talent, ale i podobu. Pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak bude trávit letošní léto. "Prakticky se nezastavím. Mám velké množství práce, a tak si nemohu dovolit ani týden u moře, kam bych opravdu chtěl," řekl pro ŽivotvČesku.cz charismatický syn legendárního zpěváka.

Někteří umělci za sebou zanechají nesmazatelnou stopu a ani jejich odchod nedokáže vést k zapomnění. Jedním z takových je zpěvák Karel Černoch, jehož hudba a hlas těšily řadu generací a jeho písně patří mezi legendární. Největší sláva přišla v době jeho působení v bigbeatové kapele Juventus a zpěvákovy hity jako Zrcadlo nebo Ona se brání zůstanou věčným odkazem, který přetrvá.

Není den, kdy by si Marek Černoch na svého tátu nevzpomněl. Radostí mu je, že může jít v jeho šlépějích, pokud jde o hudbu. "Letošní léto je v plně v pracovním duchu. Ačkoli bych zrovna letos uvítal alespoň týden u moře, mám tolik práce, že to nehrozí. Takže možná pár dnů a budeme se toulat po české přírodě. Ale s kapelou Angels nás čeká několik koncertů a to je pro mě skvělý relax. Sundat oblek, vzít si koženou bundu a řádit na jevišti, to je jako droga. No a když to vyjde, tak si jít zalítat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Marek Černoch, který v minulosti létal jako pilot dopravního letadla.

Karel Černoch během svého pestrého života vydal desítky hudebních desek, získal řadu hudebních ocenění. Známá je i jeho spolupráce s českým komikem a hercem Jiřím Wimmerem, působil též jako moderátor, například v pražském Country radiu, Eldorádiu i jinde.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.