Takhle dnes vypadají Dempsey a Makepeaceová. Zestárli, ale neztrácejí charisma. Herečka svěřila, proč jim manželství funguje i po 30 letech od svatby

Glynis Barberová a Michael Brandon
Glynis Barberová a Michael Brandon
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 5. 2022

Říká se, že ty nejlepší věci obvykle nemají dlouhého trvání. Důkazem, že toto rčení může být pravdivé, je seriál Dempsey a Makepeaceová z roku 1985. Bylo natočeno jen 30 dílů, a přesto si ho diváci zamilovali. Mnoho Čechů ho s oblibou sleduje i dnes. Hlavní představitelé v něm částečně stále žijí - Glynis Barberová (66) a Michael Brandon (77) si totiž navzájem stojí po boku dodnes.

Dempsey a Makepeaceová patří mezi jedny z nejoblíbenějších detektivních seriálů minulého století. Přestože v zemi původu se nedočkal tak velkého zájmu, aby bylo natočeno více než 30 epizod, čeští diváci se na dobrodružství poručíka newyorské policie a britské seržantky dívají s nadšením. Ti ve svých společných cestách ve skutečnosti pokračují dodnes.

Mezi Glynis Barberovou a Michaelem Brandonem během natáčení seriálu přeskočila jiskra, která u obou vedla k opuštění dosavadních partnerů. Chybu herci rozhodně neudělali, šli za svým srdcem a stále žijí ve spokojeném manželství, přičemž v roce 2020 oslavili 30. výročí sňatku. Zdá se také, že ani po letech se spolu nenudí.

"S Michaelem jsme vždy měli trochu konfliktní vztah, vášnivý a nestálý. Člověk by řekl, že po všech těch letech se to změní. Musím uznat, že jsme asi oba vyzráli, ale přesto jsme pořád nestálí. Možná právě to je naše tajemství ke spokojenému manželství, protože může být všelijaké, ale nikdy a za žádných okolností není nudné," prozradila Glynis Barberová, jak ji cituje britský deník Daily Mail.

Oba herci se od 80. let, kdy měl jejich seriál premiéru, pochopitelně změnili. Ani jeden z nich ovšem neztratil své charisma, díky kterému si je diváci zamilovali. Jedenáctiletý věkový rozdíl mezi nimi navíc není nijak patrný, a to ani přesto, že v 66 letech má Glynis Barberová postavu skoro jako proutek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.