Takhle do společnosti ne. Pavla Tomicová neunikla kritice módní policie. Měla by inspirovat, zklamaným hlasem řekl stylista hvězd

Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 1. 2022

Oblíbená a uznávaná herečka Pavla Tomicová (59) je ústřední postavou divadelní hry s názvem Oskar a růžová paní, která měla premiéru krátce před koncem loňského roku. A po představení se objevila i ve vestibulu divadla Kalich, kde slyšela jen samou chválu. Patrně ale ne na svou vizáž. Módní stylista Kája Pavlíček (49) si herečku vzal do svého kritického hledáčku a tentokrát jeho slova nebyla radostná. Pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že by herečka mohla více inspirovat.

Váhu neřeší a je spokojená ve svém těle. Také se netají tím, že nerada chodí do obchodů a nerada nakupuje oblečení. Přesto není tajemstvím, že když Pavla Tomicová chce, umí se vyladit, že mnohým jejím kolegyním spadne brada. Tentokrát se to po premiéře divadelní hry, ve které ztvárňuje postavu Růženky, moc nepovedlo.

"Vždy záleží na důležitosti a velikosti dané akce. Pokud by taková herečka šla na předávání Českých lvů, tak určitě doporučení je jasné, že by mohla oslovit někoho, kdo jí udělá vlasy, make-up a podobně. I když premiéra divadelní hry není tak velkou a zásadní akcí, stále si myslím, že herečka její velikosti, která je inspirací pro řadu žen a lidé ji mají rádi, nejen pro její herecké schopnosti, by měla inspirovat jí podobné ženy. To znamená a mám na mysli, že by mohla ukázat, jak taková žena může vypadat ve společnosti, tedy upravená a podobně," zhodnotil Pavlu Tomicovou velmi diplomatickým tónem pro ŽivotvČesku.cz módní guru Kája Pavlíček a z jeho hlasu bylo znát zklamání, protože herečku s obrovským talentem si umí představit jinak.

Pavla Tomicová v roce 2018 dotančila v rámci show StarDance do finále. I když mnozí věřili, že s Markem Dědíkem (38) vyhrají, tak nakonec se králem tanečního parketu stal Jiří Dvořák (54) s Lenkou Norou Návorkovou (30). Herečka se ale dala do formy a tehdy přiznala, že díky pohybu zhubla. Rok předtím se dokonce pochlubila neuvěřitelnou proměnou, když dokázala zhubnout 25 kilogramů a vypadala fantasticky. Teď ale opět s mírnou nadváhou znovu bojuje, což je na ní lehce znát.

Herečka má za sebou bohatou filmovou i divadelní kariéru. V rámci festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio obdržela v roce 2014 rozhlasovou Thálii za roli Mado v rozhlasové hře francouzské autorky Danièle Sallenave Znásilnění. Má dvě děti, syna Adama z prvního manželství a dceru Anežku z druhého manželství s hercem Ondřejem Malým (55) - svatbu měli v roce 2003.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.