Takhle se změnil Menzelův Otík z Vesničko má středisková. Z herce Jánose Bána se stal uhrančivý muž

János Bán si zahrál v legendárním snímku
János Bán si zahrál v legendárním snímku
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 9. 2020

Čahouna s ikonickým předkusem, který se narodil roku 1955 v Budapešti, si pamatuje snad každý Čech. Díky trošce štěstí se stal János Bán (64) hvězdou snímku Jiřího Menzela (†82) s názvem Vesničko má středisková. Právě oscarový režisér ho obsadil do role slaboduchého Otíka.

Za roky, které uplynuly od premiéry legendárního snímku se stala z Jánose Bána nejen herecká hvězda, ale zároveň se z něj stal velmi uhrančivý muž.

Do role Otíka ho Jiří Menzel obsadil poté, co ho viděl hrát vesnického hlupáčka v divadelním představení. Na natáčení v Česku vzpomíná moc rád. A to zejména kvůli tomu, že to byl start jeho poměrně slušné kariéry, ale i kvůli přátelským vztahům v průběhu natáčení.

János Bán ale neměl vždy v životě na růžích ustláno. V minulosti dokonce měl existenční problémy. Zpráva o úmrtí legendárního režiséra ho zasáhla. "Pro mě byla velká čest pracovat s tak humanistickým člověkem. Je to velká ztráta. Byli jsme přátelé. A zhruba jednou ročně jsme se navštěvovali. Zpráva o úmrtí Jiřího Menzela mě velmi zasáhla," řekl János Bán pro Českou televizi.

Jak se za roky od premiéry snímku herec proměnil, se podívejte do galerie.

Čahouna s ikonickým předkusem, který se narodil roku 1955 v Budapešti, si pamatuje snad ka...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu