Takhle vypadá zázračný chlapec. Ve 12 dostudoval kvantovou fyziku, teď plánuje začít s medicínou. Promluvila psycholožka

Laurent Simons
Laurent Simons
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2022

Ve 12 letech dokončil magisterský obor kvantové fyziky s průměrem 88 procent, a to za pouhý jeden rok studia místo dvou, v současnosti se hoch z Belgie chystá na studium medicíny. O mimořádně nadaném mladíkovi jménem Laurent Simons informoval list Le Parisien. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila respektovaná psycholožka Radana Rovena Štěpánková, která zdůraznila, že jde o velmi výjimečný jev a rodiče musí být skutečně pyšní.

"Ještě jsem nedosáhl svého maxima. Moje limity jsou výš. Ani mi to nepřišlo tak těžké," poznamenal dvanáctiletý chlapec, jehož vrstevníci se chystají na vstup do druhého stupně základní školy. Ten Laurent dokončil už v sedmi letech; v devíti si už brousil zuby na univerzitu.

"Není to běžná záležitost a vypadá to, že ani do budoucna nebude, protože se inteligence celosvětové populace se spíše snižuje," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz odbornou veřejností uznávaná psycholožka Radana Rovena Štěpánková s tím, že je otázkou a rozhodně bude zajímavé sledovat, čím se mladík v budoucnu bude chtít živit.

Belgický list 7sur7 v profilu o chlapci píše, že Laurent má mentální schopnosti odpovídající inteligenčnímu kvocientu (IQ) 145, přičemž průměr je mezi 90 a 110. Bakalářský titul z fyziky na univerzitě v Antverpách získal loni, letos obdržel »velké vyznamenání« za úspěchy při magisterském studiu téhož oboru.

Do budoucna Laurent plánuje studovat medicínu a věnovat se vývoji umělých orgánů. Studium pro tuto profesi běžně trvá devět až 12 let, Laurent Simons již ale prokázal, že umí překvapit, dodal list Le Parisien.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.