Takhle vypadal, když mu bylo 16 let. Ministr Jan Hamáček ukázal, kde dostal tvrdou školu

Ministr vnitra Jan Hamáček během studií v Anglii
Ministr vnitra Jan Hamáček během studií v Anglii
Foto: Se svolením Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2020

Ministr Jan Hamáček (41) má kladný vztah k Anglii. Ve svém dospívání tam totiž odcestoval a prožil tam rok studií. Proto je dnes vybaven slušnou angličtinou. Šéf Ústředního krizového štábu poskytl pro ŽivotvČesku.cz dnes už retro snímek z dob svého dospívání na střední škole.

V první polovině devadesátých let se Jan Hamáček rozhodl, že si vyzkouší, jaké to je být studentem na Sutton Valence School v nemetropolitním hrabství Kent. "Když mi bylo šestnáct, odjel jsem studovat do Anglie, dostal jsem peníze na rok a musel jsem se naučit s nimi vyjít. Zvládl jsem to a zformovalo mě to," prozradil první vicepremiér Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz a pochlubil se snímkem před budovou školy v dospívání a snímkem, kde stojí na stejném místě o 20 let později.

Na tamní střední škole totiž prošel vojenským výcvikem Combined Cadet Force a získal hodnost Lance Corporal, což se dá přeložit jako hodnost Svobodník. Po návratu zpět do rodného Česka měl jasno o tom, co chce dělat a svůj politický sen si aktuálně zdárně plní.

Pokud jde o Hamáčkovo další vzdělání, vychodil osmileté gymnázium v rodné Mladé Boleslavi. V letech 1997–2001 studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze obor překladatelství/tlumočnictví, studium ale nedokončil. Hamáček se netají tím, že v Anglii se neučil být k sobě velmi tvrdý a pokud jde o mezistátní fotbalová klání, po České republice fandí právě Anglii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.