Tamara Klusová popsala, jak funguje soužití s rodinou z Ukrajiny. Odhalila i realitu, zda po zkušenosti s velkou domácností touží po dalším dítěti

Tamara Klusová
Tamara Klusová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2022

Zpěvačka a influencerka Tamara Klusová (34) na sociální síti často sdílí příspěvky o tom, jak její rodina žije poté, co se rozhodli přijmout pod svou střechu ukrajinskou rodinu prchající před válkou. Pro ŽivotvČesku.cz nyní popsala, jak soužití probíhá, jak jej vnímají její potomci a zda ji přítomnost dalších malých dětí v rodině navnadila, aby začala toužit po dalším miminku. "Měli jsme velké štěstí na to, že rodina, která k nám přišla, je s námi v absolutním souladu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Když se zpěvačka a influencerka Tamara Klusová spolu s manželem, zpěvákem Tomášem Klusem (36), rozhodli, že nabídnou svůj zahradní dům, který dříve sami s rodinou obývali, jako přístřeší pro ukrajinskou rodinu v nouzi, nejspíš ani sami netušili, jak moc jim to změní život. Sympatická maminka tří dětí nyní pro redakci ŽivotvČesku.cz popsala, jak takové soužití funguje.

"Nad tím, jaké bude sdílet svoje soukromí s neznámou rodinou, jsme v tu chvíli moc nepřemýšleli. Když je válka, lidé prchají a je potřeba jim hlavně pomoct, tak je to asi to poslední, co by člověk řešil," vysvětlila na dotaz redakce své počáteční pocity empatická Tamara Klusová, která je známá tím, že jí dobročinnost všeho druhu rozhodně není cizí.

"Měli jsme ale velké štěstí, že jsme k sobě přijali rodinu, která je s námi v souladu životním stylem, názory, také postoji k výchově dětí, prostě vším. To to hodně zjednodušilo a musím říct, že se z nás stali opravdu dobří přátelé," popsala zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je zpětně velmi ráda, že tento velký krok do neznáma jako rodina udělali.

Jelikož manželé Klusovi vychovávají tři poměrně malé děti, Josefínu (9), Alfréda (6) a Jenovéfu (5), jistě vyvstává otázka, jak životní změnu v podobě příchodu ukrajinské rodiny jejich potomci vnímají. "To téma války bylo přítomné všude, děti se o něm dovídaly třeba ve škole a ve svém okolí, takže jsme jim to samozřejmě přiměřeně věku vysvětlili. Když rodina dorazila, přišla za mnou Josefína a řekla mi, že se jí vlastně ulevilo, protože když se děje to zlo, my můžeme rovnou dělat dobro, což mi přišlo velmi moudré. Jinak se všechny děti potkávají denně na zahradě a hrají si spolu, stala se z nás opravdu taková rozšířená rodina," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz charismatická maminka.

Šestičlenná rodina, které se z Ukrajiny podařilo přijet i s tatínkem, se v brzké době plánuje definitivně postavit na vlastní nohy a najít si vlastní bydlení. I nadále však chtějí zůstat v lokalitě Mníšku pod Brdy, kde žije rodina Klusových, protože jejich děti zde již dochází do školy a našly si kamarády.

Na sociální síti se Tamara Klusová svěřila, že se jí po nových přátelích bude stýskat, zvláště po nejmladším chlapci Robertovi (1). "Další dítě ale určitě neplánujeme," dodala pro ŽivotvČesku.cz maminka, kterou její tři děti momentálně dostatečně vytěžují a naplňují.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.